سورنا ستاری:

ستاندن مجوز جراحی انسانی سامانه جراحی ازراه دور تا سال دیگر

ستاندن مجوز جراحی انسانی سامانه جراحی ازراه دور تا سال دیگر به گزارش بازار پرواز معاون علمی و فناوری از گذراندن تست های حیوانی سامانه جراحی رباتیک ازراه دور آگاهی داد و اظهار داشت: تا یک سال آینده تاییدیه های فنی درباب تست حیوانی دستگاه، ستاندن و در مراکز جراحی استفاده می شود.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم نخستین جراحی رباتیک ازراه دور روی حیوان که در مرکز مهارت های پیشرفته بالینی بیمارستان امام خمینی(ره) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این یکی از اتفاقات خوب بیمارستان امام خمینی (ره) بوده که در کنار آن درمان های جدید قابل توسعه هستند.
به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، هم اکنون این جراحی در دو بیمارستان امام خمینی (ره) و سینا ازراه دور روی حیوان به خوبی انجام شد.
وی افزود: این امر شروع یک حرکت بزرگ و نوآوری جدید در زمینه جراحی است و امیدوارم هر چه زودتر به مرحله توسعه انسانی برسد.
ستاری درباب سامانه جراحی ازراه دور اظهار داشت: این ربات در دنیا بعنوان ربات های داوینچی مطرح بوده که چندسالی می شود به تولید رسیده اند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد: ربات تولید شده در این شرکت دانش بنیان حالا درحال ستاندن تاییدیه های حیوانی است تا در فاز انسانی مورد استفاده قرار گیرند.
ستاری گفت: جراحی رباتیک قابلیتهای زیادی دارد و با دقت بالایی انجام می گیرد. همین طور با بهره گیری از این ربات خطاهای انسانی و لرزش دست به شدت کاهش پیدا می کند.
وی با اعلان اینکه همین طور با این دستگاه فاصله بین جراح و کیس جراحی مهم نیست، اظهار داشت: جراح می تواند از هزاران کیلومتر عمل جراحی را انجام دهد و این مساله در خیلی از موارد که نمی توان بیمار را جابجا کرد اهمیت بالایی خواهد داشت.
معاون علمی و فناوری با اعلان اینکه این دستگاه کامل در داخل تولید شده اظهار داشت: تا یک سال آینده تاییدیه های فنی درباب تست حیوانی دستگاه ستاندن می شود و در مراکز جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.
سعید سرکار نیز در همین رابطه به خبرنگاران اظهار داشت: این سامانه جراحی رباتیک ازراه دور از سال ۹۲ مورد توجه خاص و حمایت معاونت علمی و فناوری بوده است و پیگیری پیشرفت این ربات بصورت شخصی از طرف دکتر ستاری موجب دلگرمی بود.
سرکار افزود: حالا این سامانه در بیمارستان های امام خمینی (ره)، سینا و شریعتی نصب شده است.
دبیر ستاد نانو فناوری اضافه کرد: ربات جراحی ازراه دور در امتداد آموزش و تست های حیوانی در این بیمارستانها مستقر شده است.
وی با اعلان اینکه این اقدامات در امتداد استقرار در بیمارستان ها با همکاری بخش های مهندسی، توسعه یافته است اظهار داشت: باید اهتمام نماییم در کشور بیشتر روی موضوعات این چنینی که حاصل چندین فناوری یا فناوریهای همگرا است تمرکز نماییم.

به گفته سرکار، جراحی امروز از بیمارستان سینا با فاصله هفت کیلومتر در بیمارستان امام خمینی (ره) با همکاری یک اپراتور بدون هیچ چشم داشتی انجام گرفت.


منبع:

1400/04/04
18:25:56
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم