طی یك پیاده روی فضایی؛

دومین پنل خورشیدی جدید ایستگاه فضایی بین المللی نصب گردید

دومین پنل خورشیدی جدید ایستگاه فضایی بین المللی نصب گردید روز گذشته دو فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی طی یک پیاده روی فضایی، دومین پنل خورشیدی جدید را نصب کردند.


به گزاش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، برای سومین بار در کمتر از ۲ هفته اخیر، دو فضانورد به خارج از ایستگاه فضایی بین المللی رفتند تا با نصب پنل های خورشیدی جدید، سیستم انرژی این ایستگاه را ارتقا دهند.
شین کیمبروگ فضانورد ناسا و توماس پسکه فضانورد فرانسوی طی یک راهپیمایی فضایی ۶ ساعت و ۴۵ دقیقه ای دومین پنل خورشیدی جدید را نصب کردند. آنها قبلاً در ۱۶ و ۲۰ ژوئن راهپیمایی های فضایی را برای نصب اولین پنل خورشیدی جدید انجام داده بودند. پنل خورشیدی جدید که توانمندتر اما کوچک تر است، جلوی پنل های فعلی ایستگاه فضایی که قدیمی تر هستند، نصب شده و کمی از آنها را می پوشاند.
این درحالی است که نشانه هایی از کاهش عملکرد پنل های قدیمی ایستگاه فضایی بین المللی مشاهده شده بود. البته عمر مفید این پنل ها ۱۵ سال تخمین زده می شد و آنها مدتی طولانی تر از بازه گفته شده، فعال بوده اند. اولین جفت از پنل های قدیمی در دسامبر ۲۰۰۰ میلادی نصب شدند و بیش از ۲۰ سال انرژی مورد نیاز ایستگاه فضایی را تامین می کردند.

1400/04/05
23:01:39
5.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم