پلیس هنگ كنگ نویسنده ارشد روزنامه اپل دیلی را بازداشت كرد

پلیس هنگ كنگ نویسنده ارشد روزنامه اپل دیلی را بازداشت كرد به گزارش بازار پرواز پلیس هنگ کنگ ستون نویس اصلی روزنامه ˮاپل دیلیˮ را که قصد خروج از این شهر را داشت، به علل امنیت ملی بازداشت کرد. این روزنامه دموکراسی خواه چند روز پیش تعطیل شد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از فرانس۲۴، روزنامه اپل دیلی که از حامیان سرسخت جنبش دموکراسی طلبی در هنگ کنگ بود، پنجشنبه، آخرین نسخه خویش را منتشر نمود و مدیر اصلی آن بازداشت شد و دارایی هایش هم مطابق قانون امنیت ملی چین که سال قبل به هنگ کنگ عرضه شد، توقیف شدند.
فونگ وای-کونگ، سردبیر ارشد و ستون نویس اصلی وبسایت انگلیسی اپل دیلی روز یکشنبه هفتمین چهره ارشد این روزنامه شد که طبق این قانون بازداشت میشود.
پلیس هنگ کنگ بازداشت این مرد ۵۷ ساله را در فرودگاه به ظن "توطئه برای همدستی با کشورهای خارجی یا نیروهای خارجی برای به خطر انداختن امنیت ملی" تایید نمود.
در این بیانیه از فونگ که با نام مستعار لو فونگ مطلب می نوشت، نامی برده نشده اما رسانه های محلی گزارش دادند که او برای تحقیقات بازداشت شده است.
اقدام قانونی ضد روزنامه اپل دیلی بعد از انتشار مطالبی که ادعا میشود حامی تحریم های بین المللی ضد چین بود و الان مطابق قانون امنیتی جدید غیرقانونی به شمار میرود، به جریان افتاد. در دو هفته گذشته پلیس بارها به دفاتر اپل دیلی یورش برده، کامپیوترها و سرورهای آنها را توقیف و پنج مدیر اجرایی را بازداشت کرده است.
جیمی لای، مالک اپل دیلی و منتقد صریح دولت چین، حالا به افترا مشارکت در اعتراضات حامی دموکراسی و همینطور چند افترا امنیتی در زندان به سر میبرد. این اقدام، ضربه تازه ای به پیکره آزادی ها در هنگ کنگ به شمار میرود و الان نگرانی هایی درباره حضور رسانه ها در این دولت شهر به وجود آمده است.
منبع:

1400/04/07
13:57:39
5.0 / 5
385
تگهای خبر: سایت , فرود , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم