اشاره طالبان به توافق بر سر نكشاندن درگیری های تابستانه به شهرهای بزرگ

اشاره طالبان به توافق بر سر نكشاندن درگیری های تابستانه به شهرهای بزرگ به گزارش بازار پرواز جنبش طالبان افغانستان ضمن اشاره به پذیرش توافقنامه ای که شهرهای بزرگ را از خسارت های جنگی دور می کند، بار دیگر بر استراتژی خود در تمرکز بر حومه ها تاکید نمود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت اماراتی العین الاخباریه، این جنبش از زمان شروع پیشروی برای کنترل پایگاه های جدید، استراتژی عدم ورود به شهرهای بزرگ و تمرکز بر حومه ها را با هدف تصاحب مناطق بیشتر اتخاذ نموده است.
در این راستا، یکی از رهبران ارشد طالبان امروز سه شنبه گفت، طالبان نمی خواهد در داخل شهرهای افغانستان وارد جنگ شود. وی بار دیگر بر مخالفت با بقای نیروهای خارجی تاکید کرده و در این راستا به ترکیه نسبت به ابقای نیروهای خود در افغانستان بعد از خروج کامل نیروهای آمریکایی اخطار داد.
امیر خان متقی، یکی از مذاکره کنندگان طالبان در توییتی که توسط سخنگوی طالبان انتشار یافت، نوشت: حالا و با انتقال درگیری ها از کوه ها و بیابان ها به دروازه شهرها ما نمی خواهیم درگیری به شهرها کشانده شود.
وی ضمن اشاره به تمایل طالبان برای گفتگو اظهار داشت: بهتر است از هر وسیله ای برای دستیابی به توافق منطقی برای مصون ماندن از صدمه دیدن شهرهایمان استفاده نماییم.
طالبان از زمان شروع حملات اخیر خود ضد نیروهای دولتی بر اشغال مناطق حومه متمرکز شده در حالیکه ارتش افغانستان استراتژی نگه داشتن شهرهای بزرگ را دنبال کرده است. استراتژی که کارشناسان انتظار دارند توازن قوا را به نفع ارتش در سطح میدان حفظ کند. با این وجود طالبان از راه تبلیغات دنبال گسترش نفوذ خود است.
تحلیل گران در عین حال بعید نمی دانند که طالبان در دور بعد به جای حومه ها تمرکز خویش را روی مرکز ولایات و شهرهای بزرگ معطوف کند. این بدان مفهوم است که توانایی ارتش برای غلبه بر حملات تابستانه به دنبال از دست دادن پشتیبانی قاطع هوایی آمریکا امکان دارد آینده دولت فعلی را مشخص نماید.
خروج نیروهای خارجی از افغانستان انگیزه معنوی بزرگی به طالبان بخشیده است چونکه این جنبش سلسله حملاتی را شروع کرده و در جریان آن به شکل جزئی یا کامل از آغاز ماه مه بر ده ها منطقه مرکزی کنترل یافته است.1400/04/22
21:20:10
5.0 / 5
374
تگهای خبر: آمریكا , بال , سایت , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم