توسط محققان كشور؛

آزمایش سلول های خونی ظرف 10 دقیقه با دستگاه ایرانی امكان پذیر شد

آزمایش سلول های خونی ظرف 10 دقیقه با دستگاه ایرانی امكان پذیر شد بازار پرواز: محققان یک استارت آپ فعال در حوزه فناوری های همگرا موفق به ساخت دستگاهی شدند که با استفاده از یک قطره خون، نتیجه تست CBC را در ۱۰ دقیقه مشخص می کند.نوید یاراحمدی هم بنیان گذار یک استارت آپ فعال در حوزه فناوری های همگرا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: آزمایش «CBC» یا شمارش کامل سلول های خونی، یک آزمایش خون بسیار رایج و کاربردی در آزمایشگاه های تشخیص طبی است که اطلاعات مهمی را در اختیار پزشک قرار می دهد.
وی با اشاره به اینکه این آزمایش یکی از روتین ترین آزمایشات درخواستی هر پزشکی است و علیرغم ساده بودن آن، اطلاعات بسیار کاربردی و حائز اهمیتی برای پزشک فراهم می آورد، بیان نمود: آزمایش CBC برای طیف بسیار گسترده ای از موارد درخواست می شود و بیان تمامی تفاسیر ممکن از این آزمایش می تواند به اندازه یک کتاب چند صد صفحه ای مطلب داشته باشد.
هم بنیان گذار این استارت آپ فعال در حوزه فناوری های همگرا اضافه کرد: فرایند انجام این آزمایش خون ۳ الی ۴ روز به طول می انجامد در همین راستا در صدد بر آمدیم دستگاهی را طراحی نماییم که نتیجه این آزمایش را طی ۱۰ دقیقه مشخص نماید.
به گفته وی، با عنایت به شرایط کرونا و محدودیت های رفت و آمد، این دستگاه می تواند برای افراد مفید باشد چونکه زودتر نتیجه آزمایش را مشخص می کند.
یاراحمدی با تکیه بر این که انجام تست «CBC» یا شمارش کامل خون به واسطه این دستگاه و با استفاده از یک قطره خون بدون احتیاج به کاربر ماهر در هر محلی انجام می گیرد، بیان نمود: دستگاه هایی که حالا تنها در آزمایشگاه ها مستقر هستند این تست را انجام می دهند و مجدداً بیمار باید نتایج را نزد پزشک ببرد؛ در صورتی که هر پزشک می تواند یکی از این دستگاه ها را داشته باشد و با یک قطره خون در عرض ۱۰ دقیقه به اطلاعات بیمار دست بیابد.
وی با اشاره به اینکه این دستگاهی که طراحی کردیم با جایگزین شدن دستگاه سنتی، می تواند تست های غیر متمرکز را انجام دهد، افزود: مطب پزشک، خانه های بهداشت، منازل بیمار و … می توانند از این دستگاه بهره ببرند.
به گفته هم بنیانگذار این استارت آپ فعال در حوزه فناوری های همگرا، تست CBC پر سفارش ترین تست دنیا به حساب می آید و همه افراد می توانند از آن بهره ببرند.
وی اضافه کرد: اخیرا نمونه خارجی آن در رژیم صهیونیستی ساخته شده و نمونه مشابه آن در کشور وجود ندارد؛ در واقع یک سال است که مجوز این فناوری دریافت شده و همین مبحث می تواند دلیلی برای بازار رقابتی ما طی یک سال آینده باشد.
یاراحمدی با اشاره به اینکه نمونه خارجی حتی به صورت کلی تجاری سازی نشده، اظهار داشت: ما پس از انجام تست ها امکان تولید انبوه با قیمت پایین را داریم.
وی ضمن اشاره به کشورهایی که امکان خریداری این دستگاه را دارند، بیان نمود: با عنایت به این که قیمت این دستگاه پایین است، همه کشورهای اطراف، روسیه، عراق و افغانستان می توانند مخاطب این دستگاه باشند و همینطور با دریافت مجوز ce می توانیم به کشورهای اروپایی صادر نماییم.
وی با تکیه بر این که حتی نمونه های سنتی دستگاه شمارش خون که به طور عمده از چین وارد می شود هم قیمت زیادی دارند و با مشکلات فراوان خریداری می شوند، افزود: بنا داریم تا تابستان سال آینده این دستگاه شمارش خون را به تولید انبوه برسانیم.
به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، این تیم استارت آپی توسط مرکز فناوری های همگرای معاونت علمی و فناوری محصول خویش را به تولید رسانده است.


منبع:

1400/04/28
19:35:58
5.0 / 5
40
تگهای خبر: تولید , خرید , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم