معاونت علمی اعلام كرد؛

توسعه همکاری فناورانه ایران و چین در 3 مسیر

توسعه همکاری فناورانه ایران و چین در 3 مسیر بازار پرواز: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود همکاری علمی و پژوهشی ایران و چین در 3 مسیر شکل گرفت.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری، همکاریهای مشترک علمی و فناورانه میان محققان ایرانی و سایر کشورها هر روز درحال توسعه است. تعاملات علمی با پژوهشگران کشور چین یکی از این همکاری ها است.
صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه روابط بین الملل علمی و دانشگاهی را همیشه در اقدامات خود مد نظر داشته است. در این راستا نیز هر سال فراخوان های همکاری مشترکی را منتشر می کند.
یکی از اقدامات صندوق گسترش روابط علمی محققان ایرانی و کشور چین است که در ۳ قالب انجام می گیرد.
همکاری با آکادمی علوم چین
صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوری، ۶سال گذشته، همکاری خودرا با آکادمی علوم چین بوسیله انتشار فراخوان صندوق علمی راه ابریشم شروع کرد. تا کنون ۶ فراخوان مشترک انتشار یافته است. بر طبق این فراخوان صندوق و آکادمی حداکثر از سه پروژه مشترک میان محققان ایرانی و چینی حمایت می کنند.
این فراخوان در امتداد کارهای پژوهشی مشترک میان محققین ایرانی و محققین آکادمی علوم چین در قالب «پروژه های تحقیق و توسعه مشترک» و «کارگاه های مشترک» اعلام و اجرائی می شود.
همکاری با وزارت علم و فناوری چین
تا کنون یک فراخوان مشترک میان صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری و وزارت علم و فناوری طبیعی چین انتشار یافته است. دومین فراخوان مشترک این دو مرکز نیز امسال مقرر است منتشر شود. بر طبق این همکاری از ۱۰ پژوهش میان پژوهشگران دو کشور حمایت می شود.
همکاری با بنیاد ملی علوم طبیعی چین
نخستین همکاری میان صندوق و بنیاد ملی علوم طبیعی چین امسال شکل گرفت و اولین فراخوان این همکاری منتشر گردید. بر این اساس مقرر است تا ۱۵ طرح مشترک میان پژوهشگران دو کشور برای اجرا حمایت شود. این طرح های پژوهشی مشترک در سه زمینه علمی علوم زیستی، علوم مواد و ریاضیات هستند.
صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران با این همکاریهای علمی و پژوهشی و حمایت مسیر انجام پروژه های مشترک میان پژوهشگران دو کشور را هموار کرده است. بدین جهت پژوهشگران می توانند در بیشتر حوزه های علمی با یکدیگر همکاری داشته باشند.


منبع:

1400/06/30
08:51:23
5.0 / 5
171
تگهای خبر: فناوری , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم