وزیر سابق اردنی:

سیاست آمریکا مانع تعامل دمشق و امان است

سیاست آمریکا مانع تعامل دمشق و امان است به گزارش بازار پرواز وزیر سابق فرهنگ و ورزش اردن سیاست بین الملل و به صورت ویژه چارچوب های سیاست آمریکا را مانع آغاز تعاملات اردن با سوریه دانست.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، محمد ابورمان، وزیر سابق فرهنگ و ورزش اردن با تکیه بر این که امان آغاز روابط با دمشق را لازم می داند، اظهار نمود: سیاست بین الملل و به صورت ویژه چارچوب های سیاست آمریکا مانع آغاز تعاملات اردن با سوریه است.
ابورمان اظهار داشت: از نظر من تصمیم گیرندگان در امان به شدت باور دارند آغاز روابط با سوریه برای اردن ضروریست و معنای این باور این است که روابط سیاسی و دیپلماتیک باید بهبود یافته و مرحله بعد از جنگ داخلی سال ۲۰۱۱ سوریه باید آخر یابد، در واقع این باور شامل بهبود روابط در تمامی زمینه ها است.
این وزیر سابق اردن در ادامه تصریح کرد: تمرکزی که به تازگی بر حوزه اقتصادی شده از این جهت است که به این حوزه بعنوان دربی که از آن میتوان به سایر ابعاد دست یافت، نگاه می شود و میتوان با آمریکایی ها درباره آن صحبت کرد چونکه اردن الزامات اقتصادی دارد، از یک سابقه تاریخی استفاده شد و آن نفت در مقابل غذا است که اردن از آن مستثنا شد.
ابورمان اضافه کرد: اردن همانند عراق در دهه ۹۰ قرن گذشته از تحریم ها مستثنی شد و تلاش هایی برای تکرار این تجربه وجود دارند، در واقع آمریکایی ها در این مورد انعطاف نشان دادند.
وزیر سابق اردن در ادامه اظهار داشت: اختلاف نظر زمانی شکل گرفت که آمریکایی ها احساس کردند اردن از آنچه در مورد گشایش روابط سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی با سوریه می گوید، فراتر رفته است.
او افزود: فکر می کنم آمریکایی ها هنوز موضعگیری خویش را مشخص نکرده اند و آنها با عنایت به تحولات در توازن قدرت و هم بر مبنای منافع کشورشان، نگاهی عملگرایانه در مورد سوریه دارند.
بسام طعمه، وزیر نفت و معدن سوریه اواخر ژوئن به اردن سفر کرده و در امان، پایتخت این کشور با غسان الزامل، وزیر نیروی اردن و هاله زواتی، وزیر انرژی وقت این کشور دیدار نمود.
همینطور وزرای اردن و سوریه اواخر سپتامبر گذشته نشست هایی در امان جهت بررسی راه های تقویت همکاریهای دوجانبه دمشق-امان در زمینه های تجارت، حمل و نقل، برق، کشاورزی و منابع آب داشتند.1400/10/05
21:31:14
5.0 / 5
266
تگهای خبر: آمریكا , انرژی , حمل و نقل , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم