سامانه ای برای توان یابان ساخته شد

سامانه ای برای توان یابان ساخته شد به گزارش بازار پرواز محققان در یک شرکت دانش بنیان سامانه ای طراحی کردند که با استفاده از آن بیماران مبتلا به اختلال های حرکتی راه می روند.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری، افزایش وزن یکی از مشکلاتی است که بسیار از توان یابان با آن مواجهند. این مشکل، فرایند درمانی این افراد را با مشکلات بسیاری مواجه می کند.
برای حل این چالش و کمک به بیماران مبتلا به اختلال های حرکتی، سامانه ای طراحی و به تجاری سازی رسیده است که با معلق کردن بخشی از وزن بیمار، کار او را برای حرکت آسان می کند.
محمد لطفی مجری این پروژه فناورانه اظهار داشت: سامانه ای برای افرادی که در راه رفتن مشکلات در ارتباط با عصب یا اسکلت طراحی کردیم که به جای آن که کاردرمان گر یا اعضای خانواده، به شیوه سنتی، زیربغل توان یاب را گرفته و با تحمل فشار زیاد، او را راه ببرند توانیاب می تواند برخی تمرینات را انجام دهد.
به گفته وی، توان یاب با پوشیدن هارنس یا حمایل بند مناسب، به دستگاه، متصل شده و هر مقدار وزن که به تشخیص پزشک یا درمان گر لازم باشد، به صورت پویا، بخشی از وزن توان‎یاب تعلیق می شود و درنتیجه، شرایط را برای انجام تمرینات مستمر، متنوع، جدید و طولانی مدت فراهم می آورد.
وی با اشاره به اینکه با استفاده از این دستگاه تمرینات متنوعی برای بهبود وضعیت حرکتی بیمار قابل انجام است، اظهار داشت: این تمرینات شامل گیت و راه رفتن، پله، رمپ، اسکات و... است که خیلی از آنها، تنها با دستگاه دینامیک قابل اجرا هستند. این دستگاه، توان یاب را نمی کشد بلکه با استفاده از یک دستگاه پیش ران و با استفاده از داده های چند سنسور دقیق، خویش را با حرکت توان یاب، همگام می کند.
وی افزود: تنها سه شرکت آمریکایی در این سطح از تکنولوژی، دستگاه مشابه با این دستگاه را ساخته اند. کاربردهایی چون هوشمندسازی، رصد آنلاین، ارسال نتایج به صورت آنی، تشخیص مفاصل و آنالیز حرکتی بر روی این دستگاه، برای اولین بار در جهان بر روی چنین دستگاهی پیاده می شود.
دستگاه های مشابه خارجی هنوز به ایران وارد نشده است اما قیمت آن، بالغ بر ۲۵۰ هزار دلار یعنی بیشتر از ۲۰ برابر محصول این است.

1400/10/20
12:53:00
5.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم