زلنسكی:

غرب در قبال روسیه دست دست نکند

غرب در قبال روسیه دست دست نکند بازار پرواز: رییس جمهور اوکراین از غرب خواست در قبال روسیه ˮدست دستˮ نکرده و تحریم های شدیدتری را مقابل مسکو برای اختتام دادن به ˮجنگ بی معنیˮ در اوکراین اعمال نماید و افزود که کشورش مستقل خواهد ماند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، انتقادات ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین از غرب در ایام اخیر همچنان که اتحادیه اروپا به تدریج به سمت تحریم احتمالی نفت روسیه حرکت می کند و هزاران نیروی روس در کوشش برای محاصره دو شهر مهم سیویردونتسک و لیسیچانسک هستند، تشدید شده است.
زلنسکی در یک سخنرانی طی پنجشنبه شب اظهار داشت: اوکراین همیشه یک کشور مستقل خواهد بود و در هم شکسته نخواهد شد. تنها سوال این است که مردم ما برای آزادی خود چه بهایی باید بپردازند و روسیه چه بهایی برای این جنگ بی مدلول مقابل ما خواهد پرداخت.
وی ادامه داد: اگر جهان با وضعیت اوکراین به شکلی رفتار کند که گویی خودش با همین وضعیت روبه رو است، اگر قدرت ها در قبال روسیه دست دست نکنند، اما واقعاً برای اختتام دادن به جنگ فشار بیاورند، همچنان می توان جلوی بروز رویدادهای فاجعه بار را گرفت.
زلنسکی از اختلاف نظرها در اتحادیه اروپا بر سر اعمال تحریم های بیشتر مقابل روسیه شکایت نمود و پرسید که چرا به برخی کشورها اجازه داده می شود این طرح را مسدود کنند.
اتحادیه اروپا درحال بررسی دور ششم اقدامات تنبیهی همچون اعمال تحریم مقابل واردات نفت روسیه است. چنین اقدامی به اتفاق نظر اعضا نیاز دارد، اما مجارستان هم اکنون با این ایده مخالف است، برای اینکه اقتصادش بسیار لطمه خواهد دید.
زلنسکی با اشاره به این که روسیه روزانه یک میلیارد یورو از اتحادیه اروپا برای تامین انرژی دریافت می کند، پرسید: چند هفته دیگر مقرر است اتحادیه اروپا در امتداد توافق بر روی بسته ششم تلاش کند؟
او افزود: فشار بر روسیه عملا به مدلول نجات جان ها است. هر روز تعلل، ضعف، اختلافات مختلف یا پیشنهادهایی برای "آرام ساختن" متجاوز به ضرر قربانی، فقط به مفهوم کشته شدن بیشتر اوکراینی ها است.
زلنسکی برای دومین روز متوالی است که انتقادات خودرا از رویکرد جهان در قبال جنگ اوکرین تشدید می کند.
روز چهارشنبه، او پیشنهادها در خصوص این که کی یف امتیازاتی برای برقراری صلح بدهد، بی رحمانه خواند و اظهار داشت که این ایده همچون تلاش ها برای راضی کردن آلمان نازی در سال ۱۹۳۸ است.
منبع:

1401/03/06
11:11:01
5.0 / 5
208
تگهای خبر: انرژی , بال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم