پس از پرتاب شنزو اعلام شد؛

اطلاعات تازه از ایستگاه فضایی اختصاصی چین

اطلاعات تازه از ایستگاه فضایی اختصاصی چین به گزارش بازار پرواز با پرتاب موفقیت آمیز فضاپیمای سرنشین دار شنز و۱۴ در ۵ ژوئن، چین در راه ساخت سریع ایستگاه فضایی خود و تبدیل آن به یک لابراتوار فضایی ملی قرار گرفته است.به گزارش بازار پرواز به نقل از سی جی تی ان، ایستگاه فضایی مذکور متشکل از ماژول اصلی تیان هی است که هم اکنون به دور زمین می چرخد و در آینده دو ماژول آزمایشگاهی به نامهای ونتیان و منگتیان به دو طرف آن اضافه می شوند.
این دو ماژول به ترتیب در ماه های ژوئیه و اکتبر به ایستگاه فضایی مذکور افزوده می شوند. هنگامی که دو کپسول آزمایشگاهی در محل نصب خود قرار گیرند، ایستگاه فضایی مذکور دارای فضای زندگی بیشتر از ۱۱۰ متر مکعب خواهد بود که متشکل از شش اتاق خواب و دو حمام است و می تواند حداکثر ۶ فضانورد را در خود جای دهد.
در مجموع ۲۵ کابینت آزمایش علمی در سه ماژول این لابراتوار فضایی ملی، مستقر خواهند شد. هر کابینت مانند یک لابراتوار کوچک بسیار کاربردی است که آزمایش های متنوع در رشته های خاص را ممکن می کند.
این مجموعه در مدار پایین زمین در ارتفاع حدود ۳۴۰ کیلومتری تا ۴۵۰ کیلومتری از سطح زمین فعالیت خواهد نمود. عمر مفید این مجموعه ۱۰ سال است، اما کارشناسان معتقدند با نگهداری مناسب ایستگاه فضایی مذکور می تواند بیشتر از ۱۵ سال کار کند.


منبع:

1401/03/22
21:28:06
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم