بنا براعلام وزارت دفاع چین؛

چین موشک ضدبالستیک زمینی آزمایش کرد

چین موشک ضدبالستیک زمینی آزمایش کرد بازار پرواز: بر اساس اعلام وزارت دفاع ملی چین، این کشور با موفقیت یک موشک ضدبالستیک زمینی میان برد را آزمایش کرده است.به گزارش بازار پرواز به نقل از سی جی تی ان، این وزارتخانه اعلام نموده که آزمایش مورد اشاره ماهیت دفاعی داشته و طی آن هیچ کشوری هدف قرار نگرفته است.
موشک ضدبالیستیک موشکی است که به سمت موشک بالستیک و برای انهدام آن در آسمان پرتاب می شود. این موشک ها برای دفاع در مقابل موشک های بالستیک و خصوصاً انواع بسیار دوربرد معروف به موشک بالستیک قاره پیما یا (ICBM) به کار گرفته می شوند.
این ششمین آزمایش موشک ضد بالستیک زمینی است که چین آنرا بطور علنی اعلام نموده است. آزمایش های قبلی در سالهای ۲۰۲۱، ۲۰۱۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۰ انجام شده است.
پرواز موشک مذکور دارای سه مرحله است: فاز تقویت کننده زمانی که تقویت کننده موشک آنرا به سمت آسمان می برد، فاز میانی که موشک در خارج از جو زمین حرکت می کند و مرحله پایانی که موشک باردیگر وارد جو می شود و به هدف به هدف خوردن می کند.
رهگیری موشک بالستیک در مرحله آغازین یا تقویتی به سبب نزدیک بودن به زمین و افزایش تدریجی سرعت نسبتاً آسان است. اما رهگیری یک موشک بالستیک در فاز میانی می تواند بسیار همین طور رهگیری آن در مرحله پایانی نیز آسان نیست برای اینکه موشک با سرعت بالایی حرکت می کند.


منبع:

1401/03/30
23:48:11
5.0 / 5
759
تگهای خبر: آسمان , بال , پرتاب , پرواز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کوادکوپتر کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم