۲۱۵ تقاضای صنعتی در رابطه با فناوری نانو دریافت شد

۲۱۵ تقاضای صنعتی در رابطه با فناوری نانو دریافت شد بازار پرواز: به گزارش بازار پرواز، طی یک سال گذشته به کمک کارگزاران فناوری 215 تقاضای صنعتی که با تولیدات یا خدمات حوزه نانو مرتبط بودند؛ دریافت و به شرکتهای دانش بنیان ارائه شد.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، صنایع عمران، نانومواد، نانوپوشش ها و صنایع پلیمری بیشترین سهم از تقاضاهای عرضه شده را به خود اختصاص داده اند. این اتفاق حاصل تلاش کارگزاران ترویج صنعتی است که در قالب تیم های تخصصی فناوری نانو با حضور در رویدادهای صنعتی، ضمن برقراری ارتباط، مشاوره و معرفی توانمندی های صنعتی فناوری نانو و راهکارهای نانوفناورانه صنعتی به مدیران و فعالان صنعتی، نسبت به جمع آوری و بررسی نیازها و مشکلات واحدهای صنعتی اقدام می کنند.
موضوعات مطرح شده از طرف مدیران و کارشناسان صنعتی در فرم های ثبت تقاضای صنعتی وارد و برای ارائه راهکار و رفع اشکال مطرح شده با بهره گیری از فناوری نانو بوسیله برنامه ها و سازوکارهای گوناگون موجود اقدام می شود.
بر اساس آمارهای ثبت شده صنعت عمران با ۳۴ درصد تقاضا در رتبه نخست نیازهای فناورانه قرار گرفته است. همین طور صنعت پلیمری با ۲۷ درصد و نفت، گاز، پتروشیمی و نانو مواد با ۱۵ درصد هم در بالای جدول قرار دارند.
طی یک سال قبل کارگزاران ترویج صنعتی فناوری نانو ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و مراجعه حضوری در بخش های مختلف شهرک های صنعتی و سایر شرکت ها، در امتداد ترویج صنعتی با حمایت ستاد نانو بصورت رودررو به معرفی توانمندی های صنعتی فناوری نانوی ایرانی و برنامه های حمایتی با هدف به کارگیری فناوری نانو در صنایع و معرفی ظرفیت ها و راهکارهای نانوفناورانه موجود پرداختند در طول این مدت ۱۸۲ بازدید از شرکت های صنعتی و تولیدی مختلف توسط کارگزاران ترویج صنعتی ستا نانو صورت گرفت.
این افراد در حقیقت پل ارتباطی میان دانش و صنعت هستند و به تجاری شدن دستاوردهای فناورانه کمک می کنند. یکی از مهم ترین ماموریت های آنها توسعه بازار محصولات نانو فناوری ایران ساخت است. ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از فعالیت این کارگزاران فناوری حمایت می کند.


منبع:

1401/06/18
11:21:39
5.0 / 5
115
تگهای خبر: بال , تولید , خدمات , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم