اورتگا، کلیسای کاتولیک را دیکتاتوری محض نامید

اورتگا، کلیسای کاتولیک را دیکتاتوری محض نامید به گزارش بازار پرواز، رئیس جمهوری نیکاراگوئه اظهار داشت که کلیسای کاتولیک یک ˮدیکتاتوری محضˮ است چونکه به اکثریت کاتولیک ها اجازه نمی دهد پاپ و بقیه مقامات مذهبی آنرا انتخاب کنند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، دنیل اورتگا، رئیس جمهوری نیکاراگوئه در تلویزیونی ملی کشورش اظهار داشت: در کلیسای کاتولیک همه چیز تحمیل شده است، این یک دیکتاتوری محض است، این یک استبداد تمام عیار است.
رئیس جمهوری نیکاراگوئه پرسید: چه کسی کشیش ها را انتخاب می کند، اسقف ها را انتخاب می کند، پاپ ها و کاردینال ها را انتخاب می کند؟ اگر آنها می خواهند دموکراتیک باشند، باید پاپ، کاردینال ها، اسقف ها انتخاب شوند.
به دنبال بازداشت خانگی اسقف رولاندو آلوارز در ۱۹ اوت که از منتقدان سرسخت رئیس جمهوری نیکاراگوئه است، رویارویی بین کلیسای کاتولیک و دولت ماناگوآ شدت یافت. دولت اورتگا اظهار داشت که آلوارز به این علت دستگیر شده است که "در فعالیتهای بی ثبات کننده و تحریک آمیز" شرکت می کرد.
در نیکاراگوئه ۹ کشیش کاتولیک زندانی شده اند، یکی دیگر در حبس خانگی به سر می برد و خیلی از آنها از این کشور فرار کرده اند تا از دستگیری به علت انتقاد از دولتی که به قول آنها اقتدارگراست، جلوگیری نمایند. جامعه کاتولیک در این کشور نقض حقوق بشر، آزار و اذیت مذهبی و سوءاستفاده از قدرت توسط اورتگا و همسرش را که معاون رئیس جمهوری است، محکوم کرده است.
نیکاراگوئه از آوریل ۲۰۱۸ دستخوش یک بحران سیاسی و اجتماعی بوده که با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری که جامعه بین المللی آنرا آزاد و عادلانه ندانست و محکوم نمود، تشدید شده است. بیشتر از ۴۰ تن از مخالفان اورتگا ماه ها پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور توسط نیروهای امنیتی دولتی دستگیر شدند.
منبع:

1401/07/08
08:49:50
5.0 / 5
152
تگهای خبر: بال , جامعه , جت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم