از سوی محققان دانشگاه تهران صورت گرفت؛

تولید غذا برای آبزیان با تصفیه فاضلاب کارخانه ها

تولید غذا برای آبزیان با تصفیه فاضلاب کارخانه ها بازار پرواز: پژوهشگران دانشگاه تهران با ارائه روشی علمی توانستند فاضلاب کارخانجات الکل سازی را تصفیه و برای پرورش آبزیان غذا تولید کنند.به گزارش بازار پرواز به نقل از دانشگاه تهران، دکتر آرش جوانشیر، عضو هیأت علمی دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، در تحقیقی با تاکید بر عملکرد سیستم ذره گیر، تصفیه و بازیافت آب از پساب حاصل از الکل سازی، توانست فاضلاب آلوده این کارخانجات را تصفیه و برای پرورش آبزیان به کار گیرد.
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با بیان این خبر اظهار داشت: در سالهای اخیر باتوجه به ظهور همه گیری کووید ۱۹ و افزایش تولید و استفاده از الکل برای ضدعفونی دست و سطوح، فاضلاب حاصل از تولید الکل بالا رفته است که اثرات مخربی بر محیط زیست دارد.
وی با اعلان اینکه فاضلاب کارخانجات الکل سازی که عمدتا از نشاسته برای تولید الکل استفاده می نمایند، ماهیت اسیدی دارد، اضافه کرد: این فاضلاب با موجودات گیاهی و جانوری سازگاری ندارد و موجب آلودگی محیط زیست می شود.
عضو هیأت علمی و مخترع سیستم تله ذره گیر، اظهار داشت: تصفیه این فاضلاب و پروتئین موجود در لجن به دست آمده نه فقط برای افزودن به جیره غذایی آبزیان مناسب می باشد، بلکه تصفیه آب و بازگشت آن جهت استفاده مجدد در کارخانه ها نیز مفید خواهد بود و منجر به صرفه جویی در مصرف آب می شود.
وی با اشاره به این که این فاضلاب به سبب داشتن گاز سولفوهیدروژن برای گیاهان و جانوران مضر است، اضافه کرد: در صورتیکه کارخانه ها از این سیستم استفاده کنند، هم در صرفه جویی در مصرف آب و برق و هم در پاکسازی محیط زیست کمک می کنند.
محقق دانشگاه تهران با اعلان اینکه این فاضلاب بسیار بدبو و بد رنگ است و موجب ایجاد مزاحمت برای افراد منطقه می شود، گفت: همین فاضلاب اگر تصفیه شود، آبی زلال، محیطی پاک و چشم اندازی زیبا را برای منطقه ایجاد خواهدنمود.
جوانشیر اشاره کرد: این روش در سایر کارخانه ها همچون کارخانه تولید کشمش نیز به کار می آید.


منبع:

1401/11/04
13:59:07
5.0 / 5
228
تگهای خبر: بازی , بال , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم