یك مقام مسئول خبر داد؛

جزئیات راه اندازی پردیس های علم و فناوری تخصصی

جزئیات راه اندازی پردیس های علم و فناوری تخصصی به گزارش بازار پرواز، سرپرست معاونت فناوری وزارت علوم با اشاره به راه اندازی پردیس های علم و فناوری تخصصی در پارک های علم و تکنولوژِی، دانشگاه ها و پژوهشگاه اظهار داشت: در استان سمنان پردیس تخصصی هوش مصنوعی ایجاد می شود.امید رضایی فر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به راه اندازی پردیس های علم و فناوری تخصصی در پارک های علم و فناوری و یا دانشگاه ها اظهار داشت: پردیس های علم و فناوری توسط دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در قالب توسعه کارهای خود در عرصه فناوری و نوآوری در پهنه ای از اراضی یا محدوده مشخص تأسیس می شود و زمینه استقرار شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و فناور را فراهم می آورد. ضمن این که این فرصت برای پژوهشگاه های وزارت علوم ایجاد خواهد شد تا بتوان از ظرفیت ها جهت راه اندازی پردیس ها استفاده نمائیم.
سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم اهداف تأسیس پردیس های علم و فناوری را ایجاد زمینه و بستر لازم برای رشد و توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط فناور و دانش بنیان، فراهم آوردن شرایط لازم برای جذب و استقرار شرکتها مؤسسات و واحدهای فناور بزرگ برشمرد.
وی همین طور بسترسازی برای توسعه کارآفرینی مبتنی بر علم و تکنولوژِی، بالابردن ظرفیت ایجاد اشتغال دانش آموختگان کمک و افزایش تعاملات مؤثر و هدفمند و درونی مراکز علمی و فناوری و تعامل با مؤسسات اقتصادی و اجرائی از دیگر اهداف راه اندازی این پردیس ها عنوان نمود.
رضایی فر افزود: دو مدل پردیس پیش بینی شده؛ نخست «پردیس مستقل» که راه اندازی آن برای دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی امکان پذیر است ولی این نوع پردیس به سبب عدم حضور و همکاری پارک، مشمول مزایای قانونی مرتبط نخواهد شد.
این مقام مسئول وزارت علوم مدل دیگر پردیس های علم و فناوری را «پردیس مشترک» عنوان نمود و اظهار داشت: راه اندازی این مدل از پردیس با بهره گیری از امکانات و ظرفیتهای موجود توسط دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی یا سایر سازمان های متقاضی شامل دولتی و غیردولتی و فقط با همکاری یک پارک واجد شرایط لازم در قالب و مدل مشارکت و همکاری و انعقاد یک توافق نامه یا قرارداد همکاری امکان پذیر است.
وی اضافه کرد: این پردیس از امتیازات قانونی پارک برخوردار بوده و در صورت قطع همکاری پارک، مجوزِ صادر شده لغو می شود و ادامه کار پردیس منوط به گرفتن مجوز جدید از شورای گسترش به عنوان پردیس مستقل است.
سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم ضمن از راه اندازی پردیس های علم و فناوری در عرصه اقتصاد دیجیتال و کشاورزی آگاهی داد و اظهار داشت: همین طور مقرر است در استان سمنان پردیس های تخصصی هوش مصنوعی راه اندازی شود.

1402/03/16
09:25:01
5.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم