پورموسوی:

اعتراف می کنم!

اعتراف می کنم! بازار پرواز: خوزستان سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان باردیگر به یک مورد اعتراف کرد.


سیداکبر پورموسوی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی آنچه بر استقلال خوزستان در فصل بیست و سوم فوتبال گذشت، اظهارکرد: فکر می کنم یکی از بدترین سالهای مربیگری ام بود. سالی که پر از اتفافات بد بود، البته در آخر با یک اتفاق خوب که بقای تیم بود برای ما به انتها رسید. واقعیت این است که سال سختی بود و ما به علت مشکلاتی که با مدیریت قبلی باشگاه داشتیم زمان یارگیری را از دست دادیم و زمانی که کار را شروع کردیم، حدود ۴ هفته زمان داشتیم و این در صورتیکه بود که با عنایت به صعودمان به لیگ برتر نیاز به تغییرات زیادی داشتیم.
تمام آن چه سد راه استقلال خوزستان بود
او با بیان اینکه با عنایت به بودجه مان جزو سه چهار تیمی بودیم که در سطح پایین هزینه کردیم، افزود: با تمام این ها سعی کردیم بازیکنانی که نسبت به آنها شناخت داشتیم و با بودجه باشگاه همخوانی داشتند را جذب نماییم. پس از اینکه وارد لیگ برتر شدیم با عنایت به اینکه شاکله تیم در لیگ یک را از دست داده بودیم، نفرات جدیدمان نیاز به هماهنگی داشتند، ضمن اینکه ما حتی تا هفته سوم لیگ که بازی با استقلال تهران بود درحال یارگیری بودیم برای اینکه بازیکنان به تیم هایی که بودجه شان پایین است نمی روند. به هر حال با همین شرایط وارد بازی ها شدیم. متاسفانه مصدوم های زیادی داشتیم و این نیز علاوه بر بدشانسی ها و اتفاقات داوری است. همین طور در آغاز بازی های با اتفاق تکراری گل خوردن در دقایق پایانی هم مواجه بودیم و همه این ها دست به دست هم دادند تا یک فصل فوتبالی سخت را پشت سر بگذاریم.
هجمه ها طبیعی بودند
سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان اظهار داشت: فکر می کنم در نیم فصل دوم یک کار تیمی خوب انجام دادیم؛ از مدیریت شرکت گرفته تا مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه و نیز کادرفنی، مبادرت به تقویت تیم داشتند. در این شرایط نیز مجبور بودیم یکسری بازیکنان مصدوم را کنار بگذاریم و البته طبیعی بود که به ما هجمه وارد کنند، برای اینکه یکسری انتظار داشتند ما با همان دست فرمان در نیم فصل دوم حضور پیدا نماییم اما دیدید که بر اعتقادمان استوار ماندیم و حتی خیلی ها شیطنت کردند و در گروههای پیشکسوتان و مربیان مقابل ما مطلب نوشتند و به ما حمله کردند اما واقعا اهمیت ندادیم برای اینکه به هدف و مسیرمان معتقد بودیم. به هر حال همه یک استقلال خوزستان جدید را در نیم فصل دوم دیدند که هم بازیکنان ایرانی و هم خارجی، بسیار به ما کمک کردند و این حاصل یک کار تیمی بود.
او بیان کرد: خوشبختانه یک تیم همدل با حس خوب داشتیم و توانستیم در نیم فصل دوم خوب کار نماییم و سعی کردیم تا جایی که می توانیم امتیاز جمع نماییم. اما واقعا کار سختی را پشت سرگذاشتیم که من به تنهایی از عهده آن بر نمی آمدم و جا دارد از آقای نجفی مدیرعامل باشگاه و نیز هیات مدیره تشکر کنم که از من حمایت کردند.
خیلی ها به ما حمله کردند اما حفظ تیم بسیار با ارزش بود
پورموسوی در واکنش به این سؤال که وقتی تیم نتیجه نمی گرفت خیلی ها بر این باور بودند که باید تغییراتی در کادرفنی صورت بگیرد اما باشگاه پای شما ماند، اظهار داشت: استقلال خوزستان هفت باخت متوالی داشت و خیلی ها به ما حمله کردند و می گفتند باید کادرفنی تغییر کند اما مدیریت اعتقادش به ثبات و حمایت بود و خدا را شاکرم که در روز آخر شرمنده مدیریت باشگاه و هواداران نشدیم و توانستیم تیم را حفظ نماییم. حفظ تیم برای ما بسیار با ارزش بود.
اعتراف مجدد پورموسوی
وی در پاسخ به این سؤال که اگر به قبل از فصل بیست و سوم برگردید آیا باردیگر همان بازیکنانی که ابتدای فصل جذب کردید را برای همکاری انتخاب می کنید؟ اظهار داشت: اساسا اگر باردیگر آن شرایط برگردد و بخواهم باردیگر تیم ببندم، مطمئنا یکسری از بازیکنان را که در نیم فصل از ما جدا شدند را جذب نمی کنم چون قبلا هم اعتراف کردم که با عنایت به کمبود مالی و کمبود وقت، یکسری تصمیمات گرفتم که ممکن بود به استقلال خوزستان لطمه برساند که خوشبختانه در نیم فصل دوم تجدیدنظر کردم.
فکر نمی کردم کار اینقدر گره بخورد
سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان در پاسخ به این سؤال که فکر می کردید کار برای بقای تیم تا این اندازه گره بخورد و به بازی آخر کشیده شود؟ اظهار داشت: من می دانستم با بودجه ای که داریم کار سختی داریم اما فکر نمی کردیم کار به این صورت گره بخورد و با این همه بدشانسی مواجه شویم و کار برای بقا به هفته پایانی کشیده شود. در نیم فصل دوم فوق العاده امتیاز گرفتیم و در جدول نیم فصل دوم، تیم ششم هستیم و حتی پس از پرسپولیس نیز از نظر گل زده عملکرد بسیار خوبی داشتیم و از نظر شکل فوتبالی هم جزو تیم های خوب ایران بودیم. حتی روزهایی هم که می باختیم مورد تمجید بودیم.
امانت داری کردیم
او اضافه کرد: به هر حال اگر در نیم فصل اول کار را زودتر شروع می کردیم و مصدومیت ها گریبان تیم را نمی گرفت و اشتباهات داوری هم در کار ما تاثیرگزار نبود و نیز نسبت به انتخاب برخی بازیکنان احساسی تصمیم نمی گرفتیم، مطمئنا جایگاه بهتری کسب می کردیم. زیبا فوتبال بازی می کردیم اما همیشه می گفتند به فوتبال زیبا امتیاز نمی دهند ولی در نیم فصل دوم هم زیبا فوتبال بازی کردیم و هم به نتایج لازم رسیدیم. پس از باختی که مقابل پرسپولیس در آزادی داشتیم هیچ کسی فکر نمی کرد تیم ما برگردد اما با عنایت به اینکه در هفته های پایانی به خودباوری رسیده بودیم به دو برد متوالی رسیدیم. هرچه بد شروع کردیم اما پایان برای ما خوب بود. تمام تلاش مان امانت داری بود که خدا را شکر رقم خورد.
گزینه اول من استقلال خوزستان است
پورموسوی درباره ی ادامه فعالیت خود در استقلال خوزستان نیز تصریح کرد: طبیعی است که بعد از دو سال همکاری خوب و نزدیک، گزینه اول باشگاه من خواهم بود و گزینه اول من هم استقلال خوزستان است ولی باید من و مسئولان باشگاه با یکدیگر درباب بحث بودجه و شرایطی که می تواند به ما کمک نماید، صحبت نماییم. هنوز بصورت رسمی مذاکره ما شروع نشده و طبیعی است برای اینکه تیم ها فعلا در استراحت هستند و طی دو هفته آینده شرایط مهیا خواهد شد.
باید از حضور آقایی پور در تیم ملی خوشحال باشیم
او درباره ی عملکرد خوب جواد آقایی پور نیز اظهار داشت: آقایی پور بازیکنی بود که از شهرداری آستارا در لیگ یک جذب شد. او خیلی کوشش کرد و مجموعه باشگاه و کادرفنی نیز از او حمایت کردند و خدا را شکر حالا نماینده شایسته ما در تیم ملی است. شاید برخی دوستان که به کار ما ایراد می گرفتند هنوز متوجه نشده اند از نمایندگان خوزستان در لیگ برتر فقط یک بازیکن در تیم ملی است که آن هم آقایی پور از استقلال خوزستان است و باید خوشحال باشیم که بعد از سال ها بازیکنانی که در تیم های خوزستانی بازی می کنند، یک بازیکن مدنظر تیم ملی قرار گرفته است.
هیچ باشگاهی پیشنهاد رسمی برای جذب آقایی پور نداشته است
سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان در پاسخ به این سؤال که گفته می شود آقایی پور در یک قدمی پرسپولیس است؟ اظهار داشت: تا این لحظه هیچ باشگاهی رسما درخواست جذب جواد آقایی پور را نداشته است. البته وی در نیم فصل دوم پیشنهادهای زیادی داشت و ما نیز کوشیدیم او را حفظ نماییم. او با ما قرارداد دارد ولی در مصوبه هیات مدیره به او قول داده بودند که اگر در نیم فصل دوم بتواند به ما کمک نماید، در فصل بعد با حفظ شرایط مالی باشگاه و بهره بردن از ترانسفر شدن او، تلاش می نماییم تصمیمی بگیریم که هم باشگاه و هم خود جواد سود کنند. طبیعتا وقتی اوضاع تیم ها تا یک هفته آینده مشخص شود، پیشنهادهای رسمی هم می رسد. البته بصورت کلامی چهار پنج باشگاه مطرح درخواست جذب او را داشته اند که پس از بازی های تیم ملی درباره ی او تصمیم خواهیم گرفت.
خارجی ها از نظر اخلاقی و فنی بسیار به ما کمک کردند
او همین طور درباره ی عملکرد بازیکنان خارجی تیمش نیز تصریح کرد: واقعا بازیکنان خارجی به ما کمک کردند و البته همین انتظار را هم از آنها داشتیم. بیش از یک ماه برای انتخاب بازیکنان خارجی وقت گذاشتیم و در نهایت چهار بازیکنی انتخاب شدند که از نظر اخلاقی و فنی بسیار به ما کمک کردند.
به دنبال افزایش بودجه هستیم
پورموسوی درباره ی وضعیت بودجه باشگاه استقلال خوزستان نیز اظهار داشت: تقاضای افزایش بودجه داریم، برای اینکه واقعا دشوار است که با تیم هایی که بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده اند، بجنگیم. سال قبل گفتند سقف بودجه ۳۰۰ میلیارد تومان است و بعد همه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه کردند. برای فصل پیش رو نیز گفته اند سقف بودجه ۴۰۰ میلیارد است که طبیعتا تیم ها بیش از این هزینه خواهند کرد. امیدوار هستم باشگاه استقلال خوزستان نه به اندازه آن تیم ها اما حداقل نسبت به فصل قبل افزایش بودجه داشته باشد و بتوانیم به خوبی یارگیری نماییم.
قرارداد نیمی از بازیکنان استقلال به انتها رسیده است
او همین طور بیان کرد: نیمی از بازیکنان ما قراردادشان یک ساله بود که آزاد شدند. ضمن اینکه قرارداد چهار بازیکن خارجی ما برای نیم فصل بود و قرارداد آنها هم به پایان رسیده است برای اینکه واقعا شرایط مان خوب نبود. شاید بسیاری از هواداران بگویند چرا با این بازیکنان قرارداد یک فصل و نیمه نبستید که باید بگویم برای نیم فصل با پول معقول آنها را جذب کردیم و اگر قرارداد یک سال و نیمه داشتند و خدا ناکرده تیم هم سقوط می کرد، از آن جا که خارجی ها نمی توانند در لیگ یک بازی کنند، باشگاه متحمل ضرر و زیان زیادی می شد اما اگر شرایط مالی باشگاه خوب شود یا همین بازیکنان یا بازیکنان خارجی بهتری جذب خواهند شد تا به تیم کمک کنند.
منبع:

1403/03/21
10:23:21
5.0 / 5
56
تگهای خبر: بازی , بال , سفر , سقوط
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم