تولید الماس مصنوعی با مایكروویو

تولید الماس مصنوعی با مایكروویو بازار پرواز: محققان موفق شده اند در روشی نوین و با كمك مایكروویو در ۱۰ هفته الماس مصنوعی بسازند. این الماس شباهت زیادی به نمونه طبیعی دارد.به گزارش بازار پرواز به نقل از بلومبرگ، هم اكنون ۲۵ درصد از الماس های موجود در بازار جهانی در مناطق جنگی و اردوگاه های كار الزامی استخراج شده اند. بنابراین اخیراً افراد خیلی از خرید الماس هایی كه بدین شكل به دست آمده اند (الماس های خونین) صرف نظر كرده و به سراغ مدلهای دیگر كه به اصطلاح الماس های اخلاقی نامیده شده اند، رفته و به خرید آنها می پردازند.
از این رو دانشمندان راه های جدیدی برای تولید این سنگ گران قیمت یافته اند كه یكی از آنها ساخت الماس در مایكروویو است.
این الماس های مصنوعی هیچ ربطی به مدلهای ارزان و آزمایشگاهی نظیر cubic zirconia ندارند زیرا بر خلاف آنها، از ساختار فیزیكی و تركیب شیمیایی كاملاً یكسانی با الماس های طبیعی بهره می برند.
روند ساخت الماس در مایكروویو بدین شكل است كه ابتدا یك قطعه ی كوچك از الماس كه دانه كربنی نامیده می گردد را درون یك مایكروویو قرار می دهند و به همراه این قطعه ی كوچك، مقدار زیادی گاز سنگین كربنی نظیر متان در دستگاه قرار داده می گردد. سپس تركیب گاز یاد شده به سرعت گرم شده و یك توپ پلاسمایی را تشكیل می دهد.
درون این توپ پلاسمایی، گاز سنگین متان شكسته شده و به اتم های كربن كریستالی تبدیل می شوند. این اتم ها به سرعت روی قطعه ی كوچك الماس انباشته و سبب رشد آن می شوند.
تولید یك الماس به این روش ممكن است ۱۰ هفته طول بكشد. اما كارشناسان ادعا می كنند این الماس های مصنوعی به قدری به همتای طبیعی شان شباهت دارند كه حتی آنها هم برای متمایز كردنشان از یكدیگر، مجبورند از ماشین ها و تكنولوژی كمك بگیرند.
در حال حاضر الماس های مصنوعی قسمت بسیار كوچكی از بازار جهانی ۸۰ میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده اند. به گزارش بلومبرگ در سال ۲۰۱۴میلادی ۳۶۰ هزار قیراط الماس مصنوعی تولید شده اما رقم استخراج الماس طبیعی ۱۴۶ میلیون قیراط است كه نشان داده است هنوز تولید و استخراج با هم فاصله ی زیادی دارند.
كارشناسان تخمین می زنند كه با گذشت زمان و بالاتر رفتن آگاهی كاربران نسبت به منشا استخراج الماس، بازار الماس های مصنوعی رونق گرفته و تا سال ۲۰۱۸ به ۲ میلیون قیراط و تا سال ۲۰۲۶تولید آنها به رقم ۲۰ میلیون قیراط برسد.

1397/01/24
14:52:20
5.0 / 5
5215
تگهای خبر: تولید , سرعت , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم