آزمایشگاه جیبی طراحی شد؛

طراحی كیت كاربردی تست سلامت آب توسط یك استارتاپ ایرانی

طراحی كیت كاربردی تست سلامت آب توسط یك استارتاپ ایرانی بازار پرواز: محققان در قالب یك استارتاپ ایرانی موفق به طراحی كیت چند كاربردی تست سلامت آب بعنوان آزمایشگاهی در جیب شدند.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، رفع نگرانی عمومی و تولید حس اطمینان از سلامت آب آشامیدنی یكی از مسائل مهمی است كه امروزه مورد توجه قرار گرفته است. در همین راستا یك تیم تحقیقاتی در قالب تیمی استارتاپی در صدد بر آمدند تا كیتی چندكاره برای تست سلامت آب طراحی نمایند.
تیم استارتاپی «پاكاب» مرتبط با سلامت و كیفیت آب، یك سنسور ارزان و دقیق و سریع با كاربرد آسان و بدون نیاز به تخصص و آموزش را طراحی كردند؛ این تیم در حال ساخت نمونه اولیه، رصد بازار و شناخت دقیق مشتریان و خواسته های آنان است.
احسان قنبری در مقطع دكتری رشته نانوفیزیك دانشگاه كاشان، حسن متقی در مقطع دكتری رشته شیمی تجزیه از دانشگاه اصفهان، حسین خجسته در مقطع دكتری رشته نانوشیمی از دانشگاه كاشان، پگاه رضایی در مقطع كارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی از دانشگاه كاشان و روح الله شاكرنژاد در مقطع دكتری رشته فیزیك از دانشگاه كاشان اعضای تیم «پاكاب» هستند.

نیاز روز افزون به كنترل كیفیت آب
قنبری یكی از اعضای این تیم تحقیقاتی به خبرنگار مهر اظهار داشت: امروزه به علت كاهش شدید منابع آبی، كشاورزی و آشامیدنی در كشور و جهان نیاز روز افزونی برای عرضه روش ها و تجهیزاتی جهت كنترل كیفیت و خواص آب در مدت زمان كوتاه احساس می گردد. توسعه رسانه ها و شبكه های اجتماعی سبب ترویج سریع اخبار و گاه شایعاتی درباره آلودگی منابع آب آشامیدنی در سطح جامعه می گردد كه نیاز به ایجاد حس اطمینان و رفع نگرانی را بوجود می آورد.
وی اضافه كرد: هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه و یا جنگ كه به هر علت آب قابل اطمینان در دسترس نیست نیاز به روشی ساده و عمومی برای حصول اطمینان از سلامت نسبی منابع آب در دسترس احساس می گردد.
این محقق تصریح كرد: با عنایت به گسترش تكنولوژی، نیاز است كه روش های آنالیز هم همگام با تكنولوژی جهت كاهش قیمت، افزایش سرعت، افزایش دقت گسترش یابند. گروه تحقیقاتی پاكاب با عرضه روشی سریع و آسان توانسته یك كیت كنترل كیفیت آب را عرضه می كند.
وی ادامه داد: استفاده از تكنولوژی ریزجریان جهت انتقال نمونه به محل شناسایی، استفاده از نانوذرات جهت آشكارسازی و افزایش حساسیت، قیمت پائین سنسور، سرعت بالای آنالیز، كاربرد آسان و عدم نیاز به آموزش و دانش تخصصی، قابلیت كمی سازی داده ها با استفاده از گوشی تلفن هوشمند، طراحی الگوی متقارن جهت آنالیز هم زمان چندین گونه در نمونه آب همچون مزایای این طرح به حساب می آید.
مكانیزم كنترل كیفیت آب با كیت طراحی شده
به گفته قنبری، در این محصول یك سنسور ساده، ارزان و دقیق بر اساس ریز جریانه ها در بستر كاغذ برای كنترل كیفیت آب آشامیدنی تهیه شده است. چنین ابزارهایی كاربرد ساده و قیمت تمام شده كمی دارند و تعیین پارامترهای مختلف آب با استفاده از آن به صورت همزمان انجام می گردد.
وی عنوان كرد: این محصول تابحال توسط گروه پاكاب به صورت یك كیت تشخیص چهار كاربردی تهیه شده است و با ادامه تحقیقات قابلیت ها و كاربردهای آن به مرور افزایش خواهد یافت.
این محقق تصریح كرد: مشتریان این محصول در حالت كلی تمام كسانی هستند كه نگران سلامتی آب مصرفی خود هستند خصوصا مادران دارای فرزند كوچك كه نگران سلامت فرزند خود هستند مشتریان اصلی محصول ما را تشكیل می دهند.
وی تاكید داشت: ما تلاش می نماییم تا محصول خویش را از تمام راه ها مانند فروش اینترنتی، شبكه های بهداشت به دست مشتریان خود برسانیم. درفاز بعدی تلاش ما در جهت شناسایی مواد و گونه های موجود در پساب فاضلاب شركت ها خواهد بود.

1397/03/15
14:45:03
5.0 / 5
4873
تگهای خبر: سرعت , كیفیت , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم