قایقرانی خراسان رضوی در ساحل وعده ها به گل نشست

قایقرانی خراسان رضوی در ساحل وعده ها به گل نشست بازار پرواز: مشهد - قایقرانی استان خراسان رضوی به رغم برخورداری از ظرفیت بسیار برای حضور در میادین مختلف علاوه بر مشكلات معمول با خلف وعده و ناهماهنگی تصمیم گیران مرتبط دست و پنجه نرم می كند.


استان 6.4 میلیون نفری خراسان رضوی با حدود 70 ورزشكار در رشته های مختلف قایقرانی در رده های مختلف از توان مطلوب در این رشته ورزشی مفرح برخوردار بوده و تابحال در رشته های كانوپولو و آبهای آرام مقام های مختلف كشوری و آسیایی كسب كرده است.
مدال آوری در رشته قایقرانی دیگر به مازندران، گیلان و تهران خلاصه نمی گردد بلكه اكنون 14 استان صاحب جایگاه و مدال در این رشته هستند.
رشته ورزشی قایقرانی در ماده های مختلف ظرفیت قابل توجهی برای مدال آوری ملی و بین المللی دارد بطوریكه 39 ورزشكار (15 زن و 24 مرد) در رشته های 'روئینگ'، 'كایاك'، 'كانو'، 'اسلالوم' و 'بادبانی' در قالب كاروان فدراسیون قایقرانی شهریور ماه امسال در مسابقات آسیایی جاكارتا حضور خواهند داشت.
حضور قدرتمند خراسان رضوی در رشته قایقرانی از آن جهت جالب توجه است كه این استان خشك و كم باران ساحل دریایی نداشته و ازمنابع متنوع آب برخوردار نیست بنابراین نبود مكان مناسب برای تمرین به بزرگترین دغدغه دست اندركاران این رشته در استان تبدیل گشته است.
رئیس هیات قایقرانی خراسان رضوی هم علاوه بر مشكل مزبور از ناهماهنگی، خلف وعده و بی مهری مدیران اجرایی دست اندركار بعنوان دیگر مشكل این رشته یاد كرد و اظهار داشت: با اینكه استان ساحلی نیستیم و از نظر منابع آب كمبود داریم، حضور ورزشكاران استان در این رشته قابل توجه است و بانوان خراسان رضوی سال گذشته در مسابقات قهرمانی كانوپولو نایب قهرمان كشور شدند.
علیرضا ارزانی ممقانی از حضور 25 قایقران حرفه ای در این استان اطلاع داد و اضافه كرد: هم اكنون مهلا عاطفه دار، مهتاب زهتاب، الهام تحقیقی و فرناز زینلی از این استان در تیم ملی كانوپولو بانوان كشور حضور دارند و مجید جواهری هم ملی پوش خراسانی رشته آبهای آرام است.
وی اظهار نمود: مشكل اصلی ما نداشتن مكان و دریاچه مناسب برای تمرین است.
وی اظهار داشت: برپایه توافق سال قبل با شهرداری طرقبه از دریاچه تفریحی چالیدره برای تمرین های ورزشكاران استفاده می شد اما مدیریت بخش خصوصی برای تداوم این تمرین ها تولید محدودیت كرده است كه مشكل اصلی آن پرداخت اجاره بها می باشد.
ارزانی ممقانی بودجه دریافتی این هیات از فدراسیون طی سال قبل را 15 میلیون ریال اعلام نمود و اضافه كرد: این هیات درآمدی برای پرداخت اجاره بهای محل تمرین تیم ها در دریاچه یا استخر را ندارد.
وی اظهار نمود: دریاچه تفریحی چالیدره با امكانات مناسب قابلیت تمرین تیم ملی قایقرانی كشور را هم دارد و شهرداری طرقبه می تواند از این موقعیت بعنوان یك امتیاز تبلیغاتی منحصر به فرد استفاده نماید.
وی اظهار داشت: جهت استفاده از دریاچه بوستان چهل بازه مشهد هم از جانب شهردار وعده هایی داده شد اما دیگر مسئولان مرتبط به علت اینكه بهره برداری هیات قایقرانی از این مكان توجیه اقتصادی ندارد با تمرین تیم های قایقرانی استان در این محل موافقت نمی كنند.
رئیس هیات قایقرانی خراسان رضوی اضافه كرد: سد طرق مشهد هم مكان مناسبی برای تمرینات تیم قایقرانی است اما شركت آب منطقه ای خراسان رضوی عدم موافقت دستگاههای حراستی و مسائل بهداشتی را دلیل محدودیت برای حضور قایقهای تمرینی در این سدها عنوان كرده است.
وی اظهار نمود: این سد امكانات خوبی دارد و اگر رفت آمد ورزشكاران در آن تسهیل شود می تواند به پایگاه قهرمانی قایقرانی استان تبدیل گردد.
وی اظهار داشت: حضور مردان در این رشته ورزشی به علت مسائل اقتصادی و نبود حامی مالی بسیار كم رنگ است و علاوه بر آن به علت تداخل زمان تمرین ها با ساعات كار اداری نمی توانند به تمرین بپردازند و ما هم قادر به اجاره مكان تمرین در ساعات غیر اداری نیستیم.
معاون توسعه ورزش اداره كل ورزش و جوانان خراسان رضوی هم در این زمینه اظهار داشت: طبق توافق سال گذشته میان اداره كل ورزش و جوانان خراسان رضوی و مدیریت مجموعه تفریحی چالیدره و شهرداری طرقبه، هیات قایقرانی استان امكان استفاده از این مجموعه را پیدا كرد.
امیر زارعی اضافه كرد: البته این توافق با وعده تامین مكان تعویض لباس ورزشكاران و محل نگهداری قایق همراه بود و شهرداری طرقبه قولهایی هم برای تامین حامی برای تیم قایقرانی استان داد كه این وعده ها امسال عملی نشد.
وی اظهار نمود: همكاری مجموعه چالیدره با هیات قایقرانی به علت نداشتن نفع مالی برای مدیریت این مجموعه محدود شده و هم اكنون تمرینات در بعضی رشته های انفرادی در این دریاچه انجام می گردد اما تمرین قایقران های رشته های گروهی مانند دراگون بوت كه ظرفیت 30 قایقران را دارد امكان پذیر نیست.
معاون سلامت و تربیت بدنی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد هم اظهار داشت: مذاكرات و نامه نگاری با شهرداری منطقه 11 باید از كانال این معاونت صورت گیرد.
حسن نوری اضافه كرد: توافقات و درخواست ها باید در این اداره بررسی و كارشناسی شود و نتیجه آن به مدیران شهرداری ارسال و مطابق نظر آنان رفتار شود.
مدیر روابط عمومی شركت آب منطقه ای خراسان رضوی هم اظهار داشت: سه سد طرق، كارده و ارداك در اطراف مشهد وجود دارد كه از آب هر سه سد برای مصارف شرب استفاده می گردد.
كاظم جم اضافه كرد: ممنوعیت قایقرانی در این سدها به علت رعایت مسایل بهداشتی است و بر مبنای بخشنامه های ابلاغی، این شركت نمی تواند با درخواست هیات قایقرانی برای فعالیت تمرینی در این اماكن موفقت نماید.
وی افزود: این شركت به علت ملاحظات بهداشتی اجازه ماهیگیری ورزشی را هم در سدهای مزبور صادر نكرده است.
3221 / 6053


1397/04/19
13:12:20
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم