دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه انرژی:

اجرای ابر پروژه های ملی در حوزه انرژی

اجرای ابر پروژه های ملی در حوزه انرژی به گزارش بازار پرواز دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی از اجرای ۳ ابر پروژه ملی«كمك به ایجاد واحدهای زباله سوز در شهرهای شمالی»، «خودروهای الكتریكی» و «ذخیره سازی انرژی» توسط این ستاد اطلاع داد.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیروس وطنخواه مقدم به طراحی چندین برنامه ملی در حوزه انرژی اشاره كرد و اظهار داشت: این برنامه های ملی در حوزه های كلیدی و اولویت دار كشور است كه در آنها با چالش و مشكلی مواجه هستیم.
وی اضافه كرد: یكی از آنها برنامه ملی مواد شیمیایی و كاتالیست های حوزه نفت و توسعه فناوری در حوزه جمع آوری، تصفیه و استفاده از گازهای فلر یا مشعل را شامل می گردد.
وی ادامه داد: در حوزه بهینه سازی برای بخش صنعت و ساختمان برنامه های متفاوتی در ستاد تعریف شده است كه از مصادیق آن می توان به ایجاد كلینیك های بهینه سازی مصرف سوخت، رشد شتاب دهنده های حوزه ساختمان، تقویت شركت های دانش بنیان در حوزه بهینه سازی ساختمان، جایگزینی موتورهای الكتریكی كولر آبی با فناوری نسل جدید اشاره كرد همینطور توجه به فناوری ازدیاد برداشت در حوزه نفت هم از برنامه های دیگر این ستاد در سال جاری است.
وی در بخش بعدی سخنان خود از اجرای ۳ ابرپروژه در ستاد اطلاع داد و ابراز كرد: كمك به ایجاد واحدهای زباله سوز در شهرهای شمالی كشور عنوان نخستین ابرپروژه ستاد است البته فعالیت های زیر ساختی در این حوزه نزدیك به دو سال است كه در معاونت علمی با همكاری نزدیك و تیمی دستگاهها و وزارتخانه های مرتبط آغاز شده است و لایحه تامین منابع مالی تولید زباله سوزها در شهرهای شمالی توسط رییس جمهوری تایید و برای تصویب به مجلس ارسال شده است.
وطنخواه دومین ابر پروژه را در حوزه خودروهای الكتریكی دانست و اظهار نمود: با همكاری و راهبری معاونت نوآوری و تجاریسازی فناوری در معاونت علمی توسعه فناوری خودروهای الكتریكی با عنایت به معضلات محیط زیستی كه در كشور وجود دارد با جدیت پیگیری می گردد.
وی اضافه كرد: در این زمینه اقداماتی همچون كمك به تهیه بسته تشویقی برای شركت های دانش بنیان و خصوصی توانمند و علاقمند در این حوزه، تولید ظرفیت شبكه ای و تخصصی لازم در داخل كشور و همكاری بین المللی در این حوزه لازم است. ابرپروژه سوم در حوزه ذخیره سازی انرژی است و اقدامات اولیه برای اجرایی سازی این پروژه ها انجام شده است.
 

1396/07/25
18:09:21
5.0 / 5
5276
تگهای خبر: فناوری , انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم