با استفاده از هوش مصنوعی؛

تشخیص بیماری های قلبی ژنتیكی با سلول های بنیادی

تشخیص بیماری های قلبی ژنتیكی با سلول های بنیادی بازار پرواز: محققان فنلاندی نشان دادند كه با استفاده از هوش مصنوعی نه تنها جداسازی سلول های قلبی بیمار از سلول های سالم امكان دارد، بلكه می توان بین بیماری قلبی ژنتیكی تمایز قائل شد.به گزارش بازار پرواز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، كاردیومیوسیت های مشتق از iPSC می توانند از نمونه خون یا بیوپسی پوستی مشتق شوند. این سلول ها هم اكنون برای درك پاتوفیزیولوژی بیماری های مختلف و شناسایی داروهای بالقوه جدید برای بیماری های مختلف استفاده می شوند.
در سال های اخیر، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بهبود قابل توجهی داشته است.
محققین دانشگاه Tampere هم از تركیب تكنولوژی سلول های بنیادی و هوش مصنوعی برای مطالعه كاردیومیوسیت های ضربان دار در كشت سلول استفاده كردند. رفتار ضربانی این سلول ها با استفاده از سیگنال های كلسیمی آنالیز شد. كلسیم برای تپیدن كاردیومیوسیت ها ضروری می باشد و ضربان می تواند بوسیله لیبل های فلورسنس مونیتور شود.
در این مطالعه، كاردیومیوسیت ها از بیماران مبتلا به بیماری آریتمی ژنتیكی (CPVT)، سندرم QT طویل (LQTS)، یا كاردیومیوپاتی هایپرتروفیك (HCM) یا افراد سالم مشتق شد.
ضربان كاردیومیوسیت های منفرد به ثبت رسید و آنالیز نرم افزاری برای این كه نشان دهد این سلول ها چه بیماری را نشان می دهند انجام گرفت. این نرم افزار یاد می دهد كه چگونه گروه های مختلف سلولی با عنایت به خصوصیت های خاص شان در رفتار ضربانی مربوط به هر سلول جداسازی شوند.
این نرم افزار قادر به شناسایی این است كه سیگنال های موجود مربوط به یك سلول مشتق از یك فرد ناقل بیماری قلبی ژنتیكی است یا این كه از سلول های یك فرد سالم صادر گردیده است. همین دستاورد بسیار بزرگ است اما این كه این نرم افزار و برنامه می تواند بین بیماری های قلبی مختلف هم تمایز قابل شود، خود بسیار شگفت انگیز است.
این مشاهدات مهم نشان داد كه سلول های مشتق از iPSCها و هوش مصنوعی این پتانسیل را دارند كه بعنوان یك ابزار تشخیصی استفاده شوند.
در حال حاضر، بیماری های ژنتیكی عموما بوسیله آنالیزهای DNA شناسایی می شوند اما در خیلی از مواد مشخص نمی باشد كه این تغییرات DNA واقعی و عامل بیماری هستند یا این كه یك تغییر ژنتیكی بی اثر هستند. استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می تواند به تصمیم گیری در این شرایط كمك نماید.

1397/04/22
23:38:57
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: ناسا , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم