ساخت هواپیما با بال های منعطف

ساخت هواپیما با بال های منعطف به گزارش بازار پرواز مهندسان ناسا قصد دارند در ماه نوامبر نمونه اولیه از یك هواپیما با بال های نازك، سبك و انعطاف پذیر را آزمایش نمایند.به گزارش بازار پرواز به نقل از ایندپندنت، ناسا مشغول آزمایش یك هواپیما با بال های عجیب است. در این طرح به جای بال های خشك و ثابت، از نمونه هایی بلند و نازك استفاده شده كه در برابر جریان هوا انعطاف پذیر است. به قول ناسا نمونه تولید شده از هواپیما تغییرات شگرفی در طراحی هواپیماهای مافوق صوت در آینده بوجود می|آورد. همینطور این طرح سوخت كمتری مصرف می كند.

البته ناسا نگران آن است كه بال های طرح جدید هنگام حركت دچار اختلال شوند. ازاین رو نسخه ای كوچك برای آزمایش و حل این مشكل ساختند. این هواپیما كه X-56A نام گرفته، قرار است در ماه نوامبر پروازهای آزمایشی انجام دهد.
استفاده از بال هایی كه انعطاف پذیری بیشتری دارند، برای ساخت هواپیماهایی كم مصرف و قادر به طی مسافت طولانی بسیار حیاتی است.

از سوی دیگر مهندسان برای كاهش پیامد های پرواز با چنین هواپیمایی، سیستم ترمز و دنده فرود مخصوص طراحی كردند تا عملكرد را ارتقا دهند. از جانب دیگر كنترل پرواز هم تغییر داده شد و همزمان تحلیلی كامل هم انجام شد تا پیش بینی ها درباره هواپیما ارتقا یابد.
البته باید در نظر داشت بال های بلند، سبك و انعطاف پذیر احتمال دارد در سرعت های كم مشكل ساز شوند.
 

1396/07/29
15:44:19
5.0 / 5
5203
تگهای خبر: پرواز , هواپیما , فرود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم