آیت الله مكارم شیرازی:

دستگاه قضا رسیدگی به پرونده ها را شتاب دهد

دستگاه قضا رسیدگی به پرونده ها را شتاب دهد بازار پرواز: مشهد- مرجع تقلید شیعه اظهار داشت: انتظار آن است كه دستگاه قضا با شتاب دادن به امر رسیدگی به پرونده های قضایی، از طولانی شدن این فرایند جلوگیری كند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا آیت الله ناصر مكارم شیرازی روز پنجشنبه در همایش نقش روحانیت و مساجد در ارتقای خدمت به مردم در مدرسه عالی نواب مشهد اضافه كرد: مردم از دستگاه قضایی به شدت ناراضی هستند، صحبت از مفسدان اقتصادی می گردد و جرم هست اما مجازاتی در كار نیست.
وی افزود: یك آقایی گفته است كه صحبتهای ما دستورات اخلاقی است و كارهای قضایی زمانبر است.
وی اضافه كرد: یك مشت تشریفات غلط و دست و پاگیر را درست كرده اید و می گویید رسیدگی به پرونده ها زمانبر است، اگر قاطعیت باشد مفسدان در مدت یك تا 2 ماه محاكمه می شوند. حضرت علی(ع) در یك جلسه محكمه تشكیل می داد و حكم هم صادر و اجرا می كرد.
آیت الله مكارم شیرازی با اشاره به اینكه روند رسیدگی چهار ساله به پرونده ها مشكلی را حل نمی كند، اضافه كرد: با این وضعیت، مفسدان خویش را در جای امن و راحت می بینند. بدتر از همه این است كه دست مفسدان در دست مدیریتهای كلان باشد كه اگر نباشد مفسدان اقتصادی نمی توانند كارهای خویش را انجام دهند.
وی اظهار داشت: قاچاق بیش از سه هزار خودرو و تریلی قاچاق و اینكه یك نفر 35 هزار میلیارد ریال به جیب زده و فرار كند را به راحتی نمی توان انجام داد. آنچه در برخورد با مفسدان لازم است قاطعیت و شجاعت است.
وی افزود: حضرت علی(ع) در مورد برخورد با برادرش هیچگونه ملاحظه ای نكرد، مسئولان هم نباید ملاحظه كنند. مساله حق و عدالت قوم و خویشی ندارد. اگر این مسائل رعایت شود آینده روشن است. دستگاه قضایی با شجاعت و قاطعیت خویش را اصلاح و پالایش كند. برای یك كار مهم فرهنگی ارز دولتی درخواست شد و مسئولان به همدیگر حواله كردند اما به 40 موسسه واردات موبایل، ارز دولتی دادند كه بعضی با قیمت آزاد فروختند و بعضی هم موبایل وارد نكردند.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به توسعه اسلام در جهان هم اظهار داشت: ما مجهز به سلاح ایمان و یقین هستیم و دشمن می خواهد اینها را بگیرد. دشمن می خواهد زندگی ما را پر زرق و برق كند و با شبهات، اعتقادات محكم معنوی را متزلزل كند.
آیت الله مكارم شیرازی اضافه كرد: اگر دولتمردان وظایف خویش را در برابر ملت، نسل جوان و روحانیت خدمتگزار انجام دهند ترسی از آمریكا نخواهند داشت. مردم تیم اقتصادی دولت را نمی پسندند و باید یك تحولی تولید شود.
وی افزود: اگر قرار بر صحبت با آمریكا باشد این كشور یك لیست مقابل ما قرار می دهد كه دستاوردهای اتمی و موشكی را از بین ببریم و اسرائیل و حتی فرقه ضاله بهائیه را به رسمیت بشناسیم. خود آنها می گویند باید كاری نماییم كه قدرت ایران اسلامی نباشد و از بین برود.
وی اظهار داشت: عوامل بیگانه دو هفته مردم را به ناآرامی دعوت نمودند اما نتیجه ای نداشت و مردم گوش به حرفهای آنها نمی دهند. اتحاد، صمیمیت، برادری و فداكاری در برابر دشمنان را باید حفظ كرد.
در حاشیه این همایش، 6 عنوان از كتابهای تفسیر قرآن تالیفی آیت الله سیداحمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، رونمایی گردید.
7507/5132


1397/05/18
18:17:19
5.0 / 5
4992
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم