به منظور استفاده های درمانی؛

ذخیره یكصد هزار نمونه در بانك خون بند ناف رویان

ذخیره یكصد هزار نمونه در بانك خون بند ناف رویان بازار پرواز: مدیرعامل بانك خون بندناف رویان اظهار داشت: بانك سلول های بنیادی خون بندناف رویان توانست تعداد واحدهای خون بندناف ذخیره شده را به بیش از یكصد هزار نمونه برساند.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، دكتر مرتضی ضرابی با اشاره به اینكه این كار حاصل تلاش بیش از یك دهه فعالیتی است كه در زمینه جمع آوری سلول های بنیادی خون بندناف انجام شده اظهار داشت: امروز ما در جایگاهی قرار داریم كه مدعی شویم بزرگترین ظرفیت ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف را در منطقه و خاورمیانه داریم.
وی درباره اهمیت این مورد اظهار داشت: با بالارفتن آمار نمونه های ذخیره شده در بانك خون بندناف، امكان استفاده از نمونه و امكان یافتن نمونه مناسب برای پیوند بیش از پیش امكان پذیر شده و شانس اینكه ما بتوانیم از این ظرفیت برای پیوند بیماران استفاده نماییم افزایش یافته و همینطور امكان تبادل نمونه در سطح كشورهای دیگر هم بوجود آمده است.
مدیرعامل بانك خون بندناف رویان در مورد آمار جهانی ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف اظهار داشت: هم اكنون حدود ۱۰۰ بانك عمومی ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف در سراسر دنیا توانسته اند حدود ۷۰۰ هزار نمونه را جمع آوری و ذخیره سازی كنند و همینطور بانك های خانوادگی هم در سراسر دنیا حدود ۴ میلیون نمونه ذخیره سازی كرده اند.
ضرابی افزود: در دنیا تا كنون ۴۰ هزار پیوند با استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف انجام شده كه ۲۵ هزار نفر به صورت كامل درمان شده اند.
ذخیره سازی سلول های بنیادی مغز استخوان و خون محیطی
ضرابی درباره سایر خدماتی كه در خلال این مدت علاوه بر ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف، به فعالیت های شركت فناوری بن یاخته های رویان اضافه شده است اظهار داشت: با عنایت به اینكه دانش ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف كاملا بومی است، امكان عرضه خدمات در زمینه ذخیره سازی سلول های بنیادی خون محیطی و مغز استخوان هم توسط این مركز فراهم گشته است.
وی با اشاره به اینكه خیلی از مراكز پیوند و مراكزی كه بیماران سرطانی را تحت درمان قرار می دهند، برای درمان های پس از شیمی درمانی و رادیوتراپی به تزریق مجدد سلول های بنیادی خود فرد اقدام می كنند اظهار داشت: در شركت فناوری بن یاخته های رویان پیش از شروع شیمی درمانی یا رادیوتراپی، سلول های بنیادی مغز استخوان یا خون محیطی از فرد بیمار گرفته و ذخیره سازی می گردد تا امكان تزریق آن پس از انجام فرآیند درمان تولید شود و اصطلاحا پس از درمان، پیوند اتولوگ برای فرد بیمار انجام می گردد.
مدیرعامل بانك خون بندناف رویان افزود: این امكان توسط شركت فراهم شده و امروزه در كنار ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف، سلول های بنیادی مغز استخوان و خون محیطی را هم ذخیره می نماییم.
عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی درباره دیگر خدمات شركت فناوری بن یاخته های رویان بیان داشت: جداسازی سلول های بنیادی از بافت بندناف هم به مجموعه فعالیت های این مركز افزوده شده است.
ضرابی درباره كاربرد این سلول ها اظهار داشت: تابحال فقط از سلول های بنیادی خون بندناف بعنوان سلول های بنیادی خونساز برای ذخیره سازی و درمان استفاده می كردیم ولی با عنایت به اینكه امكان جداسازی سلول های بندناف تحت عنوان مزانشیم بندناف هم فراهم گشته است، برای درمان برخی بیماری ها مثل بیماری های عصبی می توانیم این سلو ل ها را در اختیار مراكز درمانی قرار دهیم.
كارآزمایی بالینی فلج مغزی و اوتیسم با سلول های مزانشیم بندناف
مدیرعامل بانك خون بندناف رویان با اشاره به اینكه در نخستین اقدام از سلول های بنیادی بافت بندناف یا مزانشیم بندناف برای كارآزمایی بالینی بیماران فلج مغزی و همینطور بیماران متبلا به اوتیسم بهره برده ایم اظهار داشت: نتایج تزریق های صورت گرفته به بیماران منتخب، بسیار قابل توجه و پرارزش است.
وی ابراز امیدواری كرد با عنایت به مطالعات در حال انجام، از سایر منابع سلول های بنیادی هم استفاده نماییم و شرایطی فراهم گردد كه منابع مختلفی برای درمان و طرح های تحقیقاتی در دسترس قرار گیرد.

1397/07/01
23:14:43
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: بال , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم