افزایش همكاری علمی و فناوری ایران و آفریقای جنوبی

افزایش همكاری علمی و فناوری ایران و آفریقای جنوبی بازار پرواز: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی دیدار كرد و در این دیدار بر گسترش همكاری های علمی و فناوری دو كشور تاكید شد.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در دیدار با نالدی ماندیا پاندور، وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی، بر گسترش همكاری های دو جانبه تاكید كردند و با اشاره به دیدار پیشین خود با یكدیگر در حاشیه اجلاس سالانه علم و فناوری در ژاپن، توسعه همكاری های دو كشور را ضروری دانستند.
ستاری در این دیدار، مهم ترین محور تعامل با جامعه جهانی را پتانسیل بالای انسانی كشور عنوان نمود و اظهار داشت: ایران گام های بلندی را برای گذار از یك اقتصاد منبع محور به سمت اقتصادی متكی به توانمندی نیروی انسانی برداشته است.
وی اضافه كرد: هم اكنون ایران با در اختیار داشتن ۵ میلیون دانشجو و چهارمین كشور تربیت كننده فارغ التحصیل رشته های فنی و مهندسی در مسیر اقتصادی دانشی حركت می كند.
ستاری در ادامه با اشاره به برگزاری سیزدهمین نشست كمیسیون مشترك ایران و آفریقای جنوبی در اول آبان سال جاری در پرتوریا و امضا سند آن توسط وزیر امور خارجه ایران و وزیر روابط و همكاری های بین المللی آفریقای جنوبی، عنوان كرد: بر مبنای بند «علم و فناوری» این سند، خواستار افزایش تعاملات و همكاری ها با آفریقای جنوبی هستیم.
در ادامه این جلسه، نالدی ماندیا پاندور، وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی ضمن تشكر از میزبانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، بر آمادگی و وجود ظرفیت های تعامل میان كشورش با ایران تصریح كرد.
ماندیا پاندور، مهترین مشكل آفریقای جنوبی را وضعیت اشتغال جوانان آفریقا عنوان نمود و اظهار داشت: راه اندازی استارتاپ ها، انكوباتورها و مراكز نوآوری از مهمترین اولویت های همكاری آفریقای جنوبی با ایران است.
وی همینطور خاطرنشان كرد: آفریقای جنوبی آمادگی دارد كه در سطح بنگاههای كوچك و متوسط تسهیلاتی را در اختیار فناوران و مهندسان ایرانی قرار دهد.
 

1396/08/22
19:26:02
5.0 / 5
4818
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم