منطقی مطرح كرد:

بومی سازی فناوری پهپادها

بومی سازی فناوری پهپادها به گزارش بازار پرواز دبیر ستاد توسعه  صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی اظهار داشت: با برگزاری هدفمند  مسابقات دانشجویی، شاهد پیشرفت های محسوسی در بومی سازی فناوری های حوزه پهپاد بودیم.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در مورد برگزاری مسابقات دانشجویی بیان كرد: برگزاری مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین یكی از الگوهای موفق در میان فعالیت های ترویجی صنعت هوایی كشور است.
وی اضافه كرد: با برنامه ریزی مناسب و تعریف اصولی مأموریت های این مسابقه، تیم های شركت كننده موفق به بومی سازی بعضی از فناوری های حوزه پهپاد شده و بعد از تولید محصولات قابل رقابت با نمونه خارجی، اقدام به تشكیل شركت های دانش بنیان كرده اند.
منطقی برگزاری جزیره ای مسابقات و جشنواره ها بدون دنبال كردن هدف و مأموریتی مشخص را اتلاف هزینه های مالی و انسانی در دانشگاه های كشور عنوان نمود و اظهار داشت: این رویدادها بازدهی مطلوبی ندارند؛ درصورتی كه با برنامه ریزی مناسب، ضمن جذب نخبگان علاقه مند و تربیت نیروی متخصص، می توان گام های بزرگی در جهت توسعه و بومی سازی فناوری برداشت.
دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی اظهار نمود: در همین راستا ستاد با بررسی پیشنهادهای مختلف، مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین پژوهشكده شهید رضایی دانشگاه شریف را به عنوان مسابقه محوری در حوزه پهپاد انتخاب كرده و موردحمایت خود قرار داده است.
به گفته منطقی، ستاد با حمایت از برگزاری این مسابقات، با استفاده از سیاست گذاری اصولی و انتخاب مأموریت های متناسب با نیاز صنعت، دورنمای روشنی برای این مسابقات ترسیم می كند.
وی خاطرنشان كرد: با همت تیم برگزاری و تلاش های صورت گرفته، تابحال كه چهارمین دوره این مسابقات برگزار شده حدود ۸ شركت دانش بنیان شكل گرفته و هركدام از این شركت ها درحال توسعه سهم خود از بازار پهپاد كشور هستند.
 

1396/09/04
18:57:47
5.0 / 5
5059
تگهای خبر: پهپاد , فناوری , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم