نوه امام راحل:

ثمره انقلاب در حوزه های علمیه در 10 سال آینده مشخص می گردد

ثمره انقلاب در حوزه های علمیه در 10 سال آینده مشخص می گردد بازار پرواز: اهواز - ایرنا - نوه امام خمینی (ره) اظهار داشت: شرایط حوزه های علمیه امروز از حیث غنای علمی بالاتر از دوران پیش از انقلاب است و به یقین در 10 یا 15 سال آینده ثمره انقلاب در حوزه های علمیه مشخص می گردد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی روز چهارشنبه در دوره تلبس طلاب حوزه علمیه خوزستان در اهواز تصریح كرد: انسانیت، اسلام و نظام اسلامی سه اصل مهم برای طلاب به حساب می آید كه باید در تمام دوره ها مورد توجه آنان قرار گیرد، همینطور ما بعنوان كسی كه طلبه هستیم باید بیش از هر چیز نسبت به انسانیت و خلق و خویی كه خداوند برای انسان واجب كرده است هوشیار باشیم.
نوه امام راحل اضافه كرد: یكی از مشكلات امروزی دنیای غرب این است كه انسان ها در خود خلاصه می شوند و كسی درد دیگری را ندارد همینطور دفاع از مظلومان سراسر دنیا برایشان مهم نیست در حالی كه یك طلبه انقلابی فارغ از هر دینی باید به انسان و انسانیت توجه كند.
وی دفاع از مظلوم در هر جای جهان را مرتبط به مبحث انسانیت دانست و اظهار داشت: اگر احساس كردیم نسبت به ظلم در سراسر دنیا همچون فلسطین، عراق، سوریه و حتی ایران بی تفاوت شده ایم و تنها به خود و اطرافیانمان فكر می نماییم باید بدانیم كه از مسیر طلبگی پیامبر و خاندان (ع) فاصله گرفته ایم.
حجت الاسلام و المسلمین خمینی ادامه داد: امام راحل با ایستادن در مقابل آمریكا، نشان داد كه همیشه دغدغه ایستادگی در مقابل ظالم دارند همینطور نسبت به حمله شوروی سابق به افغانستان بی تفاوت نبودند و موضع خویش را در برابر ظالم نشان دادند.
وی توجه به احكام فرعی و اصلی دین اسلام را از دیگر وظایف طلبه ها دانست و بیان كرد: با عنایت به این كه بخش زیادی از مشكلات مردم مربوط به مسایل دینی و نه سیاسی است در ادوار گوناگون همیشه بعد معنوی و روحانی جامعه مورد توجه روحانیت بوده است.
نوه امام خمینی (ره) تصریح كرد: بعد معنوی در انسان بسیار مهم است و ما طلبه ها باید بعنوان مبلغ دینی به این نیاز مردم توجه كرده و بخشی از مطالب خویش را به این مورد اجتماعی اختصاص دهیم.
وی ادامه داد: نباید انتظار داشته باشیم كه بعد از آخر درس طلبگی در میان مردم صاحب جاه و مقام شویم بلكه باید در میان آحاد جامعه نفوذ كرده و مشكلات آن ها را لمس نماییم، روحانیت ما نباید تصور كند چون عمامه به سر نهاده است دیگر كار تمام شده و از این پس مردم باید به نزد آنان بروند.
حجت الاسلام و المسلمین خمینی همینطور با اشاره به این كه تمام روحانیان باید وظیفه كمك به ولی فقیه، كلیت نظام اسلامی، دولت و اركان نظام را مورد توجه و تاكید قرار دهند، اضافه كرد: این حكومت برخاسته از عقاید شیعی است ازاین رو نباید به مسایل و مشكلات جامعه بی تفاوت بود، بارها دیده شده كه خیلی از طلبه های ما نظریه ولایت فقیه را در یك دقیقه برای مردم بیان می كنند كه كاری اشتباه است و باید زمان بیشتری را صرف پرداختن به این مورد مهم كنند.
حجت الاسلام و المسلمین خمینی با بیان این كه طلاب ابتدا باید حرف امام راحل در مورد ولی فقیه و مبنای حكومت دینی را متوجه شده سپس برای تثبیت و تقویت ولایت فقیه تلاش كنند، اضافه كرد: دفاع از نظام اسلامی به مفهوم آن است كه تك تك مردم بخصوص روحانیت، چشمان تیزبین خویش را باز كرده و با دلسوزی و علاقه به نظام اسلامی نگاه كنند و اگر اشتباهی بود آن را بیان كنند و اگر در جایی نظام و رهبری مظلوم واقع شد هم باید محكم بایستند و دفاع كنند حتی اگر سبب ناراحتی كسی شود.
وی با اشاره به این كه مردم مشكلات را با تمام وجود درك می كنند، اضافه كرد: معنایی ندارد كه روحانیت مشكلات را ببیند و جایی كسی نیازمند حمایت باشد اما نسبت به آن بی تفاوت باشد؛ نظام جمهوری اسلامی برخاسته از رای قاطع ملت مسلمان ایران است نابراین باید گفت ما عاشق و دلسوز نظام هستیم و نمی گذاریم عده ای آن را به آشوب بكشند.
نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بیان كرد: دفاع از نظام جمهوری اسلامی به این معنا است كه نقاط قوت را اعلام نماییم و آن جا كه احساس كردیم نظام مظلوم واقع شده باید كمك كرد.
خبرنگار: محمدشاكری** انتشار دهنده: جلال اسكندری
6033//6002/9879


1396/09/30
14:04:56
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم