گزارش تصویری تشریحی؛

رباتی كه به كاربر خود غذا می دهد

رباتی كه به كاربر خود غذا می دهد بازار پرواز: محققان یك بازوی رباتیك ساخته اند كه روی قفسه سینه كاربر قرار می گیرد و با عنایت به حالات صورت كاربر یا مخاطب او به آنها غذا می دهد.به گزارش بازار پرواز به نقل از دیلی میل، گروهی از محققان یك ربات عجیب ساخته اند كه روی قفسه سینه فرد بسته می گردد و می تواند هنگامیكه افراد خسته هستند، به آنها غذا بدهد. این بازوی رباتیك Arm-A-Dine نام دارد و روی قفسه سینه كاربر قرار می گیرد. سپس غذا را از بشقاب به سمت دهان كاربر می برد.

البته تابحال فقط نمونه اولیه ربات تولید شده است.Exertion Games Lab در دانشگاه RMIT استرالیا با همكاری موسسه طراحی اطلاعات فناوری هند این ربات را ساخته اند. در تجربه غذا خوردن هر سه بازو(دو بازوی فرد و نسخه رباتیك) برای غذا دادن به كاربر یا فرد دیگری به كار می رود.

بازوی رباتیك به وسیله یك جلیقه روی قفسه سینه كاربر قرار می گیرد. یكی از محققان درباره نحوه غذا خوردن با بازوی رباتیك می گوید: ما بازوی رباتیك را طوری قرار دادیم كه حركات آن به وسیله حالات صورت كاربر یا طرف مقابل او تعیین می گردد.
این بازو به صورت خودكار به سمت بالا و پایین حركت می كند اما غذا را به سمت دهان نمی برد بلكه به علت وجود سنسورهای ایمنی غذا را در فاصله ۱۰ سانتیمتری دهان فرد می برد.

البته ربات ها كاملا خودكار نیستند و افراد باید حركت كنند تا آنها دقیقا بالای بشقاب غذا قرار بگیرند. اگر فرد بخندد، ربات به او غذا می دهد و اگر اخم كند ربات از غذا دادن به او خودداری می كند.

1397/09/03
15:21:39
5.0 / 5
4408
تگهای خبر: بال , تولید , ربات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم