رئیس شورای شهرتهران:

شوراها هنوز در بعضی حوزه ها متصدی عرضه خدمات به مردم نیستند

شوراها هنوز در بعضی حوزه ها متصدی عرضه خدمات به مردم نیستند به گزارش بازار پرواز رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: شوراهای اسلامی با وجود گذشت بیست سال از تشكیل آنها هنوز در حوزه هایی نظیر اقتصاد، بهداشت و آموزش متصدی عرضه خدمات به مردم نیستند و بعضی از حوزه های رفاهی و خدماتی نظیر نیرورسانی و نظم عمومی هم در اختیار آنها قرار نگرفته است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا، محسن هاشمی روز یكشنبه در یكصد و چهارمین جلسه شورا با گرامی داشت سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اضافه كرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی یكی از درخشان ترین نمادهای مردم سالاری دینی است كه در كشوری تازه انقلاب كرده، ظرف كمتر از یكسال توسط مجلس موسسان منتخب مردم طراحی و به رفرنداوم گذاشته شد.
وی در ادامه تصریح كرد: باآنكه بزرگانی نظیر آیت الله طالقانی، شهید بهشتی، شهید باهنر، آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله خامنه ای براین نظر بودند كه پیش نویس قانون اساسی تدوین شده توسط شورای انقلاب مستقیما به رفراندوم گذاشته شود و امام خمینی(ره) هم با این پیشنهاد مخالف نبودند اما با اصرار دولت موقت، مجلس موسسان یا مجلس خبرگان قانون اساسی تشكیل گردید و با ریاست آیت الله منتظری و مدیریت شهید بهشتی این مجلس ظرف سه ماه، قانون اساسی جمهوری اسلامی را تدوین و به رفراندوم گذاشت كه با موافقت 99 درصد از شركت كنندگان در رفراندوم به عنوان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب گردید.
هاشمی اضافه كرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی كه اولین سند مصوب، مردم سالاری دینی در جهان به حساب می آید، فصل هفتم با هفت اصل به شوراها اختصاص یافته است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه قانون اساسی به صراحت در اصل یكصدم حوزه های اجتماعی‏، اقتصادی‏، عمرانی‏، بهداشتی‏، فرهنگی‏، آموزشی‏ و سایر امور رفاهی مردم را به عنوان قلمرو فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا معرفی می كند اضافه كرد: امروز با گذشت چهل سال از عمر انفلاب اسلامی، زمان آن فرارسیده است كه این حوزه قانون اساسی هم به طور كامل محقق گردد.
محسن هاشمی در ادامه خاطرنشان كرد: در موضوعات فرهنگی و اجتماعی هم همچنان موازی كاری و اختصاص بودجه به بخش های دولتی تداوم دارد، در صورتی كه كارآمدترین نوع اداره جامعه واگذاری امور به مردم و خودداری دولت و حاكمیت از تصدی گری است.
وی ضمن ابراز امیدواری در این خصوص كه در چهلمین سالگرد انقلاب، توجه و اهتمام به قانون اساسی و اجرای كامل آن مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد اضافه كرد: امیدواریم كسانیكه نسبت به قانون اساسی یا برخی از اصول آن نگاه منفی دارند به بنیان مترقی و ظرفیت های وسیع و استفاده نشده قانون اساسی فعلی جهت حل مشكلات جامعه توجه كرده و این سند افتخار جامعه ایران اسلامی را تضعیف وتحریب نكنند.
تهران/7244/ 1539


1397/09/11
18:39:10
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: جت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم