رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف كنندگان:

افزایش قیمت قطعات خودرو نیاز به بررسی بیشتر دارد

افزایش قیمت قطعات خودرو نیاز به بررسی بیشتر دارد به گزارش بازار پرواز رئیس انجمن ملی پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان اظهار داشت: تولیدكنندگان خودرو با استفاده از سازمان های مربوطه پیگیر افزایش قیمت قطعات هستند اما این مورد از دیدگاه این انجمن نیاز به بررسی بیشتر دارد.


حسین ابراهیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: انجمن پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان بنا بر وظیفه ذاتی خود، در مورد افزایش قیمت خودرو موضع گیری كرده و اعتراض خویش را به سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان رسانده است.
وی با اشاره به اینكه الان قیمت خودرو در حال افزایش می باشد، تصریح كرد: قبل از این شورای رقابت قیمت خودرو را تعیین می كرد اما حالا تعیین قیمت خودرو به سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان و تولیدكنندگان محول شده است.
وی اظهار داشت: تولیدكنندگان خودرو پیگیر افزایش قیمت قطعات هستند و می گویند اختلاف قیمت خودرو و قطعات منجر به تعطیلی واحدهای خودروسازی و قطعه سازی می گردد.
رئیس انجمن ملی پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان اضافه كرد: این انجمن پذیرفته است كه به علت نوسان قیمت ارز، نرخ قطعات وارداتی افزایش یافته است اما مولفه های دیگری هم در قیمت تمام شده تولید خودرو دخیل هستند و نمی توان قطعه را تنها عامل موثر در افزایش قیمت تمام شده تولید دانست.
ابراهیمی تصریح كرد: قیمت تمام شده خودرو باید بررسی شود و سهم نیروی كار، انرژی و سایر عوامل تولید، همینطور تاثیر نرخ ارز در هزینه تمام شده خودرو مورد بررسی قرار گیرد تا در حق مصرف كننده اجحاف نشود.
وی اظهار داشت: برخی خودروسازان به تازگی قیمت برخی خودروها را پنج درصد كمتر از نرخ بازار عرضه كردند اما این مورد از جانب انجمن پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان پذیرفته شده نیست چونكه این كار دست دلالان است.
وی اضافه كرد: در چند ماه گذشته واردات خودرو به كشور ممنوع شده و برخی با انبار كردن خودروها و كاهش عرضه در بازار، سبب گرانی خودرو شدند، و الان همین افراد می خواهند خودرو را با پنج درصد كمتر از نرخ بازار عرضه كنند.
رئیس انجمن ملی پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان تصریح كرد: اعتراض این انجمن نسبت به افزایش قیمت قطعات به سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان ارسال شده و از آن سازمان درخواست شده است این انجمن به خاطر جایگاه قانونی آن در جلسات تصمیم گیری حضور داشته باشد.
300 شعبه انجمن شهرستانی و 31 انجمن استانی پشتیبانی از حقوق مصرف كننده در كشور وجود دارد.
7489 / 6053


1397/10/05
17:52:48
5.0 / 5
4114
تگهای خبر: انرژی , تولید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم