وزیر ارتباطات:

شهر هوشمند به معنای هوشمند كردن مدیریت شهری است

شهر هوشمند به معنای هوشمند كردن مدیریت شهری است به گزارش بازار پرواز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هوشمندی در شهر هوشمند به شهر برنمی گردد بلكه به هوشمند سازی مدیران و مدیریت شهری مربوط است.


محمد جواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در بیست و یكمین نمایشگاه بین المللی كامپیوتر در مشهد اضافه كرد: هوشمند كردن مدیرت شهری به معنای تولید ابزار كار برای جمع های فناور در حوزه آی.سی.تی یا فناوری اطلاعات و ارتباطات است.
وی تصریح كرد: این هوشمند سازی در ابعاد مختلف ساختاری و زیر ساختی است و برای این مهم باید پروژه های مختلف و تجهیزات گوناگون را با استفاده از نیروی انسانی توانمند بكار گرفت و در این خصوص اشتغالزایی بسیار باید مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد.
وزیر ارتباطات به ظرفیت بسیار مشهد در حوزه فناوری اطلاعات اشاره نمود و اظهار داشت: هوشمند سازی مدیریت شهری می تواند بعنوان یكی از پروژه های مهم آی.سی.تی مورد توجه قرار گیرد.
آذری جهرمی تصریح كرد: مشهد ویترین جمهوری اسلامی است و خیلی از توریستهایی كه وارد كشور می شوند نخستین مواجهه و اقامت آنها در مشهد است و تصویر این شهر می تواند معادل با تصویر همه ایران باشد بنابراین هوشمد سازی به بهبود این تصویر كمك خواهد نمود.
وی اضافه كرد: با عنایت به ظرفیت و اهمیت مشهد در سالگرد 40 سالگی انقلاب اسلامی نخستین پارك توسعه اقتصاد دیجیتال در دولت دوازدهم در این شهر افتتاح می گردد.
وی اظهار داشت: هوشمند سازی مدیریت شهری با تصدیگری مجموعه مدیریت شهری به جایی نمی رسد، هر چند برخی حوزه های هشمند سازی حاكمیتی است اما می توان خیلی از دیگر طرح ها را به بخش خصوصی سپرد و در این زمینه از ظرفیت جوانان و گروههای استارت آپی بهره گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه كرد: اطلاعات متعلق به شهرداریها نیست و سرمایه ملی كشور است، این سرمایه باید عادلانه و شفاف در اختیار مردم قرار گیرد.
وی اظهار نمود: استاندار جدید خراسان رضوی كارنامه خوبی در كرمان در زمینه هوشمند سازی داشته و حضور ایشان در این استان برای فعالان این حوزه بسیار مغتنم خواهد بود.
در این مراسم وزیر ارتباطات از چهار طرح سند جامع شهر هوشمند، سامانه open API، كیف پول شهروندی و سامانه فاش مربوط به پروژه های هوشمند سازی شهرداری مشهد رونمایی نمود.
هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند، بیست و یكمین نمایشگاه بین المللی كامپیوتر و نمایشگاه تخصصی تجهیزات و فناوری های حفاظتی و امنیتی، امداد و نجات و ایمنی و آتش نشانانی روز گذشته به صورت همزمان در محل نمایشگاه بین المللی مشهد افتتاح شد.
تحقق شهر هوشمند، شهر امید و زندگی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاههاست.
سه نمایشگاه یاد شده با بیشتر از 300 غرفه تا 16 دی ماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است.
3221 / 6053


1397/10/14
14:52:42
5.0 / 5
5262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم