كشف باكتری های خطرناك با گوشی ممكن شد

كشف باكتری های خطرناك با گوشی ممكن شد بازار پرواز: امروزه گوشیهای هوشمند روز به روز بیشتر در دنیای پزشكی و خدمات درمانی نقش آفرینی می كنند و متخصصان هندی موفق به طراحی یك سنسور زیستی و اپلیكیشنی برای شناسایی باكتری ها شده اند.به گزارش بازار پرواز به نقل از تك اكسپلوریست، با قراردادن سنسور زیستی مذكور در مقابل دوربین گوشی و تصویربرداری از آن توسط دوربین تلفن همراه و سپس ارسال این عكس برای اپلیكیشن مورد اشاره می توان باكتری های مختلف را شناسایی كرد.
اپلیكیشن مورد اشاره colorimetric detector نام دارد. حضور باكتری ها بر روی سطح سنسور زیستی سبب تغییر رنگ آن و تیره تر شدن ابزار مذكور میگردد و همین مساله روش اصلی شناسایی باكتری هاست. اپلیكیشن مورد اشاره با اندازه گیری تغییر نسبی رنگ و میزان سیاه شدن سطح سنسور زیستی می تواند باكتری های موجود بر روی آنرا شناسایی كند.
در صورتی كه باكتری های مورد اشاره برای سلامتی خطرناك باشند، گوشی به لرزش درآمده و علامت قرمز بر روی آن نقش می بندد. در واقع این روشی ساده، ارزان و قابل استفاده در همه جا برای شناسایی محیط های به شدت آلوده به باكتری است.
حسگر زیستی مذكور فعلا قادر به شناسایی چهار باكتری به نام های Escherichia coli، Pseudomonas aeruginosa، Bacillus subtilis و Staphylococcus aureusاست.
در قالب روش های عادی، برای شناسایی باكتری های محیطی به ۱۶ الی ۲۴ ساعت زمان نیاز است. اما در چارچوب این روش می توان باكتری های زنده و مرده را در عرض شش ساعت شناسایی كرد. ابزار مذكور به شكل گسترده در بیمارستان ها و مراكز درمانی هم قابل استفاده می باشد.

1397/10/16
14:06:16
5.0 / 5
4690
تگهای خبر: خدمات , دوربین , متخصص , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم