۷۰۰ مركز معاینه فنی در كشور فعال است

۷۰۰ مركز معاینه فنی در كشور فعال است بازار پرواز: مدیركل دفتر حمل و نقل وزارت كشور اظهار داشت: هم اینك ۵۵۰ مركز معاینه فنی خودروهای سبك و ۱۵۰ مركز معاینه خودروهای سنگین زیر نظر سازمان راهداری فعالیت دارند.


پوریا محمدیان یكشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: حالا انجام معاینه فنی به یك فرهنگ تبدیل گشته و مردم خودرا ملزم به انجام آن می دانند اما اگر استقبال بیشتر از این باشد تعداد مراكز افزایش می یابد.
وی به نقش نقص فنی خودرو در حادثه دانشگاه آزاد تهران اشاره نمود و اظهار داشت: هم اینك وضعیت فنی ناوگان ایاب و ذهاب ادارات و دانشگاه ها توسط شهرداری ها مورد پایش قرار نمی گیرد.
محمدیان اضافه كرد: این در شرایطی است كه شهرداری ها متقاضی سامان دادن این سرویس ها هستند تا بتوانند بر فعالیت و صحت عملكرد رانندگان آنها نظارت كرده و رفع نقائص را از دستگاه های مربوطه مطالبه كنند.

** تردد ۶ میلیون موتورسیكلت فرسوده در كشور
وی شمار موتورسیكلت های موجود در كشور را ۱۱ میلیون دستگاه ذكر كرد و اظهار داشت: با عنایت به كاهش سن فرسودگی موتور سیكلت از 8 به ۶ سال از سه ماه قبل، حالا حدود ۶ میلیون دستگاه موتورسیكلت در كشور فرسوده محسوب می شوند.
محمدیان با اشاره به افزایش شمار قربانیان سوانح در سال جاری، اظهار داشت: از مجموع كشته شدگان تصادفات درون شهری حدود ۸۰ درصد مربوط به عابران پیاده و موتورسواران است.
وی تصریح كرد: میزان تلفات برون شهری در بیشتر استان ها نرخ افزایشی دارد و در درون شهری باز این نرخ ثابت مانده و یا افزایش جزئی دارد اما عملكرد خراسان شمالی در كاهش تلفات مطلوب است.
دبیر شورای هماهنگی ترافیك شهری درباب طرح ریاست جمهوری در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی باز اظهار داشت: قرار بود تا سال ۱۴۰۰ این ناوگان نوسازی شود كه حالا این طرح به همراه میزان اعتبارات مورد نیاز در دستور كار قرار دارد.
وی گفت: تامین منابع مورد نیاز سال ۹۸ و بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای خرید ناوگان و نمایش تسهیلات در چارچوب تسهیلات بلندمدت با سود پایین برای احداث زیرساخت های حمل و نقل در حال انجام می باشد.
ط/5132


1397/10/18
14:15:02
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: بال , حمل و نقل , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم