در هفته آگاهی از مغز؛

پردیس مغز من افتتاح می شود

پردیس مغز من افتتاح می شود بازار پرواز: پردیس مغز من بعنوان اولین موزه، مركز علم مغز و علوم اعصاب شناختی همزمان با هفته آگاهی از مغز در اسفند ماه امسال افتتاح می شود.به گزارش بازار پرواز به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، پردیس «مغز من» در باغ كتاب تهران افتتاح می شود.
این پردیس از ۵ بخش ساختار مغز، مغز های متفاوت، مغز سلولی، مغزهای آینده و بخش شناختی تشكیل شده و ۱۹ ابزار و تجهیزات مشتمل بر سنجش اعصاب، شبیه سازی ام ار ای، بازی های شناختی، مغز شفاف، سیستم بینایی، تاریخچه شناخت مغز و دیگر حوزه های علوم اعصاب شناختی و دانش شناختی برای افزایش آگاهی اقشار مختلف مردم به ویژه كودكان، نوجوانان و جوانان نسبت به ذهن و مغز در این مركز علمی نصب و راه اندازی می شود.
برای ساخت پردیس مغز اعتباری بالغ بر یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با مشاركت معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، و شهرداری تهران تخصیص یافته است.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، حامی و برگزار كننده هفته آگاهی از مغز، این هفته را سال ۱۳۹۴ برای نخستین بار در ایران برگزار كرد و امسال باز برای چهارمین سال متوالی این هفته در اسفند ماه امسال در نقاط مختلف كشور برگزارمی شود.برنامه هفته آگاهی از مغز در ایران در سه سطح مخاطبین عام، دانش آموزی و دانشجویی و با هدف آگاهی از مغز، شناخت توان مندی ها و كاركرد ها و بهبود عملكرد آن تدوین شده است.

این رویداد با شعار «مغزت رو بشناس» بعنوان یك هفته ترویجی برای ارتقای آگاهی جامعه از عملكرد مغز، به عموم مخاطبان اطلاع رسانی و معرفی خواهد شد.

1397/11/07
07:44:45
5.0 / 5
4474
تگهای خبر: بال , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم