توسط معمار فرانسوی صورت گرفت؛

افتتاح موزه ملی قطر با الهام از شكوفه های گل سرخ

افتتاح موزه ملی قطر با الهام از شكوفه های گل سرخ بازار پرواز: دو سال پس از افتتاح موزه لوور ابوظبی، ژان نوول معمار فرانسوی طراحی موزه ملی قطر را با الهام از ظاهر گل های سرخ صحرایی به اختتام رسانده است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، این موزه تازه افتتاح شده در دوحه پایتخت قطر واقع بوده و مساحت آن بالغ بر ۵۲ هزار متر مربع است و طول مسیر بازدید آن به بیشتر از ۱.۵ كیلومتر می رسد. موزه مورد اشاره از بیرون ظاهری غیرعادی داشته و متشكل از مجموعه ای از صفحات دوار است كه در كنار هم ظاهری شبیه به گل های سرخ صحرایی دارند. گل سرخ صحرایی كه تنها در مناطق بیابانی نزدیك به دریا می روید، گیاهی با ظاهری پیچیده ولی زیبا و شاعرانه است و به خوبی می تواند در مقابل باد و هجوم شن ها مقاومت كند. البته پیاده سازی عملیاتی این ایده با چالش های زیادی همراه بوده و طراحی صفحات مدور به شكلی كه به شكلی زیبا و مستحكم بر روی یكدیگر قرار بگیرند با استفاده از فناوری پیشرفته و مدرن امروزی ممكن شده است.
در مجموع ۵۳۹ صفحه دوار به قطر ۱۴ تا ۸۷ متر برای طراحی و ساخت این موزه به كار رفته كه وقتی خورشید بر روی آنها می تابد، سایه های این صفحات اشكالی زیبا را خلق می كنند. نمای خارجی این موزه باز با شیشه و بتون ساخته شده و چارچوب های فلزی ضدآب باز این سازه را تقویت كرده است. بخش اعظم محیط داخلی این موزه به بازسازی تاریخ شكل گیری كشور قطر در سه بخش اختصاص دارد كه عبارت است از آغاز، زندگی در قطر و تاریخچه قطر مدرن. در هر بخش ۱۱ گالری وجود دارد. نمایشگاه هایی باز به تشریح تجارت قطری ها با روم باستان، صنایع دستی این كشور، فرهنگ عشایری و غیره می پردازد.

1398/01/13
13:20:03
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: بال , فناوری , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم