رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

توسعه خدمات لیزینگ برای بازارسازی محصولات شركت های دانش بنیان

توسعه خدمات لیزینگ برای بازارسازی محصولات شركت های دانش بنیان به گزارش بازار پرواز رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: خریداران محصولات شركت های دانش بنیان می توانند از خدمات لیزینگ صندوق نوآوری بهره مند شوند.به گزارش بازار پرواز به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، چهارمین دور از سلسله نشست های صندوق نوآوری و شكوفایی با شركت های بزرگ دانش بنیان با حضور نمایندگانی از شركت های دانش بنیان حوزه نفت و گاز برگزار گردید.
در این نشست دكتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی دلیل برگزاری این نشست ها را حل مستقیم مشكلات مالی شركت های دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: صندوق نوآوری و شكوفایی در حوزه نفت طی دو تا سه ماه گذشته رایزنی های خوبی را با بازیگران این عرصه داشت و كوشش كرد تا امكان تلفیق منابع و هدایت بودجه های پژوهشی به سمت شركت های دانش بنیانی این بخش را فراهم آورد.
وحدت با اشاره به اینكه رسالت صندوق نوآوری و شكوفایی پشتیبانی از شركت های دانش بنیان است، اظهار داشت: در همین ارتباط برای رفع مشكلات شركت های دانش بنیان كوچك، ظرفیت صندوق های پژوهش و فناوری در كشور فعال گشته است، به صورتی كه حدود هزار میلیارد تومان از جانب صندوق نوآوری و شكوفایی به صندوق های پژوهش و فناوری اعتبار تخصیص داده شده است.
وی با اشاره به اینكه تحریم ها به رغم تمامی مشكلاتی كه برای كشور ایجاد كرده، فرصت خوبی را برای شركت های دانش بنیان فراهم آورده است، اضافه كرد: تحریم شرایط خوبی را برای شركت های داخلی بوجود آورده است و در این شرایط شركت های دانش بنیان باید خویش را به صنایع داخلی تحمیل كنند. در این میان صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری تلاش می كند تا مشكل تأمین مالی شركت ها را حل كند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی خاطرنشان كرد: هدف از برقراری ارتباط با شركت های بزرگ دانش بنیان این است كه به صورت موردی مسائل آنها را بررسی و همكاری بین این شركت ها و اكوسیستم را توسعه دهیم. باآنكه حل تمامی مشكلات شاید امكان پذیر نباشد اما به صورت موردی در كوشش برای برقراری تعامل با شركت های بزرگ دانش بنیان هستیم تا مشكلات آنها را رفع نماییم.
به گفته وحدت عملكرد صندوق نوآوری و شكوفایی طی چند ماه گذشته نشان از رشد قابل ملاحظه در پذیرش و ارزیابی طرح ها دارد و در همین راستا بانكهای بزرگ با هدف حمایت حداكثری از شركت های دانش بنیان همكاری خوبی با صندوق دارند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری درباره اقدامات این صندوق در جهت رفع مشكلات شركت های دانش بنیان اظهار داشت: خیلی از قوانین دست و پاگیر در این عرصه به صورت موردی در حال برطرف شدن است. بعلاوه در بحث سرمایه گذاری، ابزار بیمه سرمایه گذاری و پوشش ریسك در حال ایجاد است.
وی افزود: همینطور صندوق نوآوری و شكوفایی، بسته های ویژه ای را برای شتاب دهنده ها در سراسر كشور در نظر گرفته است و در این راستا شركت های بزرگی كه تمایل به راه اندازی شتاب دهنده ها دارند، می توانند از این بسته های حمایتی استفاده كنند.
وی در ادامه با تاكید بر اینكه بازار سازی برای محصولات دانش بنیان یك مشكل جدی است كه صندوق نوآوری و شكوفایی برای رفع آن برنامه هایی را در دستور كار دارد، خاطرنشان كرد: در این زمینه به دنبال آن هستیم كه شركت های خریدار محصولات دانش بنیان بتوانند از خدمات لیزینگ صندوق نوآوری استفاده كنند و شركت های دانش بنیان در هنگام مذاكره، بسته های مالی به خریدار عرضه كنند.


منبع:

1398/02/08
10:37:52
5.0 / 5
4690
تگهای خبر: بال , بیمه , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم