گروه های فلسطینی: مصر همچنان به نظارت بر آشتی بین فتح و حماس ادامه می دهد

گروه های فلسطینی: مصر همچنان به نظارت بر آشتی بین فتح و حماس ادامه می دهد به گزارش بازار پرواز گروه های فلسطینی اخبار انتشار یافته درمورد اینكه مصر به گروه های غزه ابلاغ كرده كه نظارت بر پرونده آشتی میان جنبش فتح و حماس را متوقف می كند، تكذیب كردند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از ارم نیوز، باسم نعیم، عضو دفتر روابط بین الملل در جنبش حماس اعلام نمود: مسؤولان مصری از مسؤولیت بالایی برخوردار می باشند و مصر به نقش تاریخی و ملی اش در قبال پرونده های فلسطین پایبند است.
وی در گفتگو با سایت محلی "دنیاالوطن" اظهار داشت: جنبش حماس به نقش مصر و روابط تاریخی اش با فلسطین و حماس پایبند است.
در همین راستا، عبدالله عبدالله، رئیس كمیته سیاسی شورای قانون گذاری فلسطین و عضو جنبش فتح نسبت به انتشار اخباری درمورد توقف نظارت مصر بر پرونده آشتی فلسطینی ابراز تردید كرد و اظهار داشت: مصر در دوره اخیر تلاش بسیاری با هدف آخر دادن به اختلافات كرده است.
عبدالله در ادامه اضافه كرد: مصر به خاطر احیای پرونده آشتی با طرف های فلسطینی دیدار نمود و به دیدارش با گروه های فلسطینی در دوره آتی هم ادامه خواهد داد. امنیت ملی مصر به امنیت فلسطین مرتبط می باشد، بنابراین منفعت قاهره به رغم سختی هایش در نظارت بر پرونده آشتی است.
او همینطور تصریح كرد: به رغم تلاش های قطر و تركیه قصد و نیتی توسط كشورهای عربی و منطقه ای به جای مصر درمورد برعهده گرفتن مسؤولیت نظارت بر پرونده آشتی فلسطینی وجود ندارد. قاهره همچنان به این پرونده پایبند است و گروه های فلسطینی هم به نقش مصر در این زمینه پایبند هستند و قاهره همینطور به وظایفی كه كشورهای عربی با موافقت تمامی كشورهای عربی به آن مكلف كرده اند، احترام می گذارد.
در همین راستا، طلال ابوظریفه، عضو دفتر سیاسی جبهه دموكراتیك آزادی فلسطین خاطرنشان كرد: در سفرهای اخیر هیئت های مصری به نوار غزه به بررسی پرونده آشتی میان فتح و حماس پرداخته نشد بلكه در آن به تفاهمات آتش بس میان گروه های مقاومت و اسرائیل كه قاهره در آن نقش میاجی داشت، پرداخته شد.
پیش تر رسانه های وابسته به قطر مدعی شدند كه مصر از نظارت بر پرونده آشتی فلسطینی میان جنبش حماس و فتح صرف نظر خواهد نمود.
گروه های فلسطینی به نقش مصر در پرونده آشتی ملی پایبند هستند و مصر در دستیابی به توافق میان حماس و فتح در اكتبر ۲۰۱۷ موفق شد اما اختلافات میان دو جنبش منجر به عدم اجرای این توافقات نشد.
منبع:

1398/02/28
14:23:33
5.0 / 5
4268
تگهای خبر: بال , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم