در بازه زمانی سال های ۹۵ تا ۹۷؛

بیشتر از ۱۳۰۰نفر از تسهیلات سربازی شركتهای دانش بنیان استفاده كردند

بیشتر از ۱۳۰۰نفر از تسهیلات سربازی شركتهای دانش بنیان استفاده كردند به گزارش بازار پرواز معاونت علمی و فناوری اعلام نمود كه تا آخر سال ۱۳۹۷ بیشتر از هزار و ۳۵۲ نفر از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ویژه نخبگان فناور بهره مند شدند.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با عنایت به اهمیت و نقش نیروی انسانی كلیدی و فعال در شركت های دانش بنیان و فناور و در جهت اجرای تسهیلات سربازی نخبگان فناور توسط مركز شركت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از آغاز اجرای این طرح كه از سال ۹۵ بوده تا آخر سال ۹۷، هزار و ۳۵۲ نفر از تسهیلات طرح سربازی نخبگان فناوری مركز شركت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره مند شدند.
با اجرای طرح سربازی نخبگان فناور كه از سال ۹۵ شروع به كار كرده است این تسهیلات در سال ۹۵ به ۱۴۶ نفر، در سال ۹۶ به ۵۸۴ نفر و در سال ۹۷ به ۶۲۲ نفر اختصاص یافته كه در مجموع هزار و ۳۵۲ نفر از این تسهیلات بهره مند شده اند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان به منظور پشتیبانی از فعالیت های تخصصی دانش آموختگان برترِدانشگاهی كه به فعالیت های فنّاورانه اشتغال دارند، تسهیلات نظام وظیفه‌ی تخصصی را برای افراد فعال در شركت های دانش بنیان، شركت های مستقر در مراكز رشد و پارك های علم و فناوری در نظر گرفت كه به سه شكل انجام پروژه جایگزین خدمت در دستگاههای دفاعی و دولتی، امریه در شركت دانش بنیان و انجام پروژه در شركت دانش بنیان اجرایی شده است.
طرح جذب سربازان وظیفه در چارچوب امریه صرفاً برای افراد فعال در شركت های دانش بنیان قابل اجراست و فرد باید فارغ التحصیل مقاطع كارشناسی و بالاتر باشد. بعلاوه متقاضی استفاده از طرح سرباز امریه نباید دارای برگ اعزام به خدمت با مهر غیبت باشد.
در اجرای طرح جایگزین خدمت برای دستگاه های دفاعی و دولتی هم فرد متقاضی بعد از احراز امتیازهای لازم، به ستاد كل نیروهای مسلح معرفی می شود و پس از اجرای پروژه پژوهشی مورد نیاز یكی از سازمان های دفاعی یا دولتی كشور، كارت آخر خدمت خویش را دریافت می كند.
متقاضیان انجام پروژه جایگزین خدمت در شركت دانش بنیان هم بعد از كسب امتیازهای لازم و تایید اولیه از جانب مركز شركت ها و موسسات دانش بنیان، به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح معرفی و بعد از آن مراحل تخصیص فرد برای اجرای پروژه در شركت دانش بنیان ادامه خواهد یافت.

1398/03/28
13:36:00
5.0 / 5
4199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم