آمار قراردادهای نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی اعلام گردید

آمار قراردادهای نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی اعلام گردید به گزارش بازار پرواز دبیر شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در نمایشگاه تستای سال قبل ۸۹ تفاهم نامه منعقد، ۴۶ مورد لغو و ۱۶ تفاهمنامه به قرار داد منجر گردید.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، دكتر مسعود برومند در حاشیه یكصد و هشتادمین جلسه كمیسیون دائمی شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) اظهار داشت: دراین جلسه به بررسی روش های ارتباط میان عرضه و تقاضا پرداختیم چونكه مقام معظم رهبری در جلسه ای به عرضه و تقاضای فناوری تاكید كرده اند ازاین رو این مورد می بایست محقق شود.
وی با اشاره به اینكه در این نشست از عتف گزارشی از نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) هم عرضه شد اظهار داشت: در این نمایشگاه تقریباً ۸۹ تفاهم نامه منعقد و از این تعداد ۱۶ تفاهم نامه تبدیل به قرارداد شد.
معاون پژوهشی وزیر علوم با اشاره به اینكه همینطور هشت مورد از این تفاهم نامه ها هم در حال انعقاد است، عنوان كرد: از جانب دیگر علاوه بر این تعداد، ۱۹ مورد از این تفاهم نامه ها هم در حال بررسی از جانب متقاضیان فناوری بوده و ۴۶ مورد هم لغو شده است.
به گفته برومند، می بایست هر نمایشگاهی مورد پیگیری قرار بگیرد تا بتوان آمار در مورد تعداد تفاهم نامه ها عرضه كرد؛ این بررسی ها به منظور بالا بردن شانس تبدیل شدن تفاهم نامه ها به قرار داد هستند و نشان می دهند كه نیازهای فناورانه باید واقعی تر اعلام شوند.
دبیر شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: همینطور در این نشست از عتف، موضوعاتی در مورد نحوه ایجاد ارتباط میان عرضه و تقاضای فناوری طی سال عنوان شد كه با برگزاری نمایشگاه های مجازی می توان این مورد را مورد پیگیری قرار داد.
وی اضافه كرد: سال قبل صندوق نوآوری و شكوفایی حمایت های خوبی از نمایشگاه تستا داشت؛ ازاین رو انتظار می رود كه مكانیزم های حمایتی از این نمایشگاه ها ادامه دار باشند.

1398/03/31
21:01:00
5.0 / 5
4191
تگهای خبر: بال , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم