افشای اسراری از حقوق، تعداد و مأموریت های سربازان سودانی در یمن

افشای اسراری از حقوق، تعداد و مأموریت های سربازان سودانی در یمن به گزارش بازار پرواز ارتش سودان تابحال پنج تیپ از نیروهای خویش را به مرزهای عربستان-یمن فرستاده و هم اكنون برای اعزام تیپ ششم بعد از عید قربان آماده می شود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبكه خبری الجزیره، تعداد نیروهایی كه در عملیات نظامی یمن شركت دارند و ماهیت فعالیت هایی كه آنها در یمن انجام می دهند، همچون اسراری است كه فرماندهان نظامی ترجیح می دهند درباره آنها صحبت نكنند.
اما محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، معاون رئیس شورای نظامی این اسرار را افشا كرده و گفته است: ما در كنار امارات و عربستان می جنگیم و نیروهای ما بزرگترین نیروهای شركت كننده در ائتلاف عربی هستند و تعداد آنها به ۳۰ هزار سرباز می رسد.
در همین حال، امین اسماعیل مجذوب، كارشناس مسایل نظامی سودان در گفتگو با شبكه الجزیره تاكید كرد، تعداد سربازان سودانی كه در جنگ یمن شركت دارند، از اسرار نظامی است و این اولین باری است كه یك مسئول نظامی تعداد آنها را افشا می كند.
مجذوب اضافه كرد: این نیروها از زمان آغاز جنگ یمن در مارس ۲۰۱۵ در حال جایگزینی هستند.
این كارشناس سودانی در ادامه اظهار داشت: البته سربازان عربستانی و اماراتی هم در یمن حضور دارند اما حضور نیروهای سودانی همچنان گسترده تر است. با اینكه تعداد نیروها اهمیت دارد اما نحوه عملكرد، نظم، شایستگی و اخلاق در برخورد با غیرنظامیان همچون ملاك های مد نظر است.
انگیزه های مالی هم یكی از مسائل مهم برای سربازان سودانی جهت رفتن به این جنگ است.
همزمان، یك مسئول نظامی كه نخواست نامش فاش شود، به الجزیره اظهار داشت: حقوق ماهانه یك سرباز سودانی كه در یمن می جنگد، به ۲۰ هزار ریال عربستان می رسد و این حقوق ماهانه برای یك افسر ۳۰ هزار ریال است. یكی از این حقوق ها با پاداش های آخر دوره چهل ساله خدمت نظامی در سودان با رتبه ستوان برابری می كند.
وی ادامه داد: سرباز سودانی كه در جنگ یمن شركت می كند، با پیان دوره خدمتش بعد از یك سال می تواند ۲۴۰ هزار ریال دریافت كند.
این چهره نظامی درباره تجربه شخصی خود اظهار نمود: در چارچوب سرلشكر دو ارتش سودان به یمن اعزام شدم، آن زمان حقوق ماهانه ۲۵ هزار ریال بود كه ۱۲ هزار ریال آنرا دولت سودان كسر می كرد اما هم اكنون این كسری به پنج هزار ریال كاهش یافته است.
او افزود: به سربازان سودانی مأموریت هایی در مرز جنوبی عربستان در طول یك سال محول می شود، اما نیروهای واكنش سریع مأموریت های جنگی در در داخل یمن به مدت شش ماه را برعهده دارند.
به قول یكی از افسرانی كه در جنگ یمن شركت داشت، سربازان سودانی با درآمدهای خود توانستند خانه هایی را در خارطوم خریداری نموده و در بعضی سرمایه گذاری های كوچك همچون خرید خودرو شركت نمایند.
این افسر سودانی به الجزیره اظهار داشت: نهایت آرزوی هر نظامی در ارتش و نیروهای واكنش سریع این است كه به یمن اعزام شود، به حدی كه نیروهای بازنشسته سودانی جنگ در یمن را ترجیح می دهند، اما به نظر می آید هم اكنون پذیرش نیروهای بازنشسته متوقف شده است.
وی اظهار داشت: در واقع حضور سودان در جنگ یمن در قالب ائتلاف عربی مورد تایید اتحادیه عرب و با تصمیم عمر البشیر، رئیس جمهور بركنار شده این كشور انجام شده است.
در حالیكه برخی سودانی ها به حضور ارتش كشورشان در مأموریت های خارجی افتخار می كنند، اما مشاركت این نیروها در یمن مساله ای مورد اختلاف است و برخی احزاب سیاسی همانند الامة، كنگره سودان، حزی كمونیست و كنگره مردمی مخالفت خویش را با آن اعلام نموده اند.1398/04/03
14:02:58
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: خرید , خودرو , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم