تظاهرات دانشجویان الجزایری برای بیست و چهارمین هفته متوالی

تظاهرات دانشجویان الجزایری برای بیست و چهارمین هفته متوالی به گزارش بازار پرواز دانشجویان الجزایر برای بیست و چهارهمین هفته متوالی جهت اظهار مخالفت با طرح گفت وگویی كه دولت پیشنهاد داده است، دست به تظاهرات زدند و اعلام كردند، با وجود سران دولت پیشین، نمی توان هیچ اقدامی كرد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیك، دانشجویان الجزایر برای ابراز مخالفت با پیشنهاد انجام گفتگو دست به تظاهرات زده و در میدان الشهدا تجمع كرده و به سمت میدان مركزی البرید حركت كردند؛ جایی كه نیروهای پلیس آنرا محاصره كرده بودند.
دانشجویان با شعار "شرم آور است كه گروهك گفتگو را هدایت می كند" و هم با در دست داشتن پلاكاردهایی كه روی آن نوشته شده بود "هیچ گفت وگویی با گروهك وجود نخواهد داشت"، با پیشنهاد عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت الجزایر در خصوص برگزاری گفت وگوی ملی ضمن نظارت هیئت ملی گفتگو و میانجیگران، با هدف خروج كشور از بحران سیاسی و قانونی كه با آن روبرو است، مخالفت كردند.
قبل از این هم انتخابات ریاست جمهوری الجزایر كه قرار بود چهارم ژوئیه برگزار شود، به علت عدم وجود نامزدهای این پست، لغو شد و بدین سان بن صالح با وجود به انتها رسیدن مدت ریاست جمهوری موقت خود همانگونه كه قانون اساسی تعیین كرده بود، در راس دولت باقی ماند.
اصطلاح گروهك در الجزایر به سران نظام عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری پیشین این كشور اطلاق می شود كه دوم آوریل بعد از ۲۰ سال حكومت با اعتراضات بی سابقه مردم الجزایر استعفا كرد.
شكیب یكی از دانشجویان تظاهر كننده می گوید: هیچ بحثی درباره درخواست های ما وجود ندارد و آنها كاملا واضح هستند. نخستین آن رفتن بن صالح است و هیچ كسی آنهایی را كه به نیابت از ما صحبت می كنند، انتخاب نكرده است.
عبدالرحمان یكی دیگر از این دانشجویان است كه می گوید، مردمی كه هر سه شنبه و جمعه به خیابان ها می آیند نمایندگی اینها را قبول ندارند.
كریم یونس، رئیس مجلس شورای ملی ریاست هیئت گفتگو را برعهده دارد كه در دور اول ریاست جمهوری بوتفلیقه وزیر بود.
تظاهركنندگان همینطور شعار دادند، در صورت مخالفت دولت با مطالباتشان این تنش ها افزایش می یابد.
منبع:

1398/05/16
15:46:09
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم