با ارسال ماهواره مخابراتی؛

اندازه گیری دمای اتمسفر توسط ناسا

اندازه گیری دمای اتمسفر توسط ناسا به گزارش بازار پرواز ناسا در سال ۲۰۱۸ تصمیم دارد با ارسال ماهواره های مخابراتی به بخش بالایی اتمسفر، دما و تركیب لایه های آن را در گذرزمان بررسی كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از اسپیس، ناسا در ماموریت جدید خود به نام GOLDدر سال ۲۰۱۸ قسمت بالایی اتمسفر زمین را بررسی كند. این ماموریت به وسیله یك ماهواره مخابراتی انجام می گردد هدف از این ماموریت تحلیل تغییرات مرز بین زمین و فضا در گذر زمان است.
GOLDعلامت اختصاری برای مشاهدات لبه و دیسك در مقیاس جهانی(Global-scale Observations of the Limb and Disk) است.
این ماموریت در ۲۵ ژانویه از Kourou در گینه فرانسوی آغاز می گردد و براین اساس یك ماهواره مخابراتیSES-۱۴به اتمسفر زمین فرستاده می گردد. این ماموریت روی تغییرات دما و تركیب لایه های بالایی اتمسفر زمین تمركز می كند. همینطور ماهواره دیگری به نام ICON هم در آینده به این ماموریت اضافه می گردد تا نحوه تاثیرگذاری خورشید بر آب و هوای زمین و فضا را بررسی كنند.
ریچارد ایستر مدیر ارشد تحقیقاتی ماموریت GOLD در دانشگاه مركزی فلوریدا می گوید: سال هاست كه مشغول مطالعه بخش بالایی اتمسفر زمین هستیم.
درهرحال این ماموریت اشعه های مافوق بنفشی را بررسی می كند كه در بخش بالایی اتمسفر وجود دارد. همینطور این اولین ماموریتی است كه دمای لایه های اتمسفر را به صورت دقیق و كامل ثبت می گردد. ماهواره ماموریت GOLD در ارتفاع ۳۵۴۰۰ كیلومتری زمین قرار می گیرد.
 

1396/10/17
17:12:36
5.0 / 5
4989
تگهای خبر: فضا , ماهواره , ناسا , اتمسفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم