بهره برداری از 6 دستگاه تجهیزات مدرن تصویربرداری ایرانی

بهره برداری از 6 دستگاه تجهیزات مدرن تصویربرداری ایرانی به گزارش بازار پرواز فروش ۶ دستگاه از تجهیزات تصویربرداری یك شركت دانش بنیان به مراكز مهم تحقیقاتی و پزشكی كشور، نشان از پذیرش این فناوری از جانب بازار داخل دارد.به گزارش بازار پرواز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، تجهیزات تصویربرداری از بدن نیازمند فناوری های پیچیده ای بوده كه تولید آنها نیازمند دانش فنی و زیرساخت های ویژه ای هستند. یك شركت ایرانی دستگاه تصویربرداری PET و HiReSPECT را تولید و به بازار عرضه نموده است.
تاكنون دستگاه PET در آزمایشگاه جامع پیش بالینی دانشگاه علوم پزشكی تهران و مركز تحقیقات پزشكی هسته ای خلیج فارس وابسته به دانشگاه علوم پزشكی بوشهر نصب و به راه افتاده است. دستگاه HiReSPECT هم در سازمان انرژی اتمی، آزمایشگاه جامع پیش بالینی دانشگاه علوم پزشكی تهران، دانشگاه علوم پزشكی گیلان و مركز تحقیقات پزشكی هسته ای خلیج فارس مورد بهره برداری قرار گرفته است.
دكتر ساناز كاویانی مدیر پروژه این دو دستگاه اظهار داشت: پس از ساخت و فروش دستگاه PET به دنبال توسعه بیشتر و عرضه نوآوری در این دستگاه هستیم تا نسخه های جدیدتری از آنرا تولید نماییم. بخصوص در بخش نرم افزار فضای توسعه ای زیادی وجود دارد. به صورت همزمان در حال طی مراحل اولیه برای تسهیل فرایند صادرات هستیم كه هم اكنون گرفتن CE نخستین اولویت ما است تا بتوانیم وارد حوزه صادرات هم شویم.
كاویانی درباره دیگر محصولات این شركت تصریح كرد: علاوه بر دستگاه های PET و HiReSPECT كه برای تصویربرداری از مدلهای حیوانی ساخته شده، دستگاه برای تصویربرداری انسانی هم ساخته ایم، این دستگاه كه یك ابزار تصویربرداری اختصاصی از قلب، با نام تجاری ProSPECT، یك سیستم تصویربرداری پزشكی هسته ای بود كه برای تصویربرداری توموگرافیك از قلب، مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه در بیمارستان امام خمینی نصب و به راه افتاده است.
سال گذشته این شركت موفق به ثبت پتنتی در دفتر اختراعات آمریكا (USPTO) شده است، قبل از این، در سال ۲۰۱۳ پتنت دیگری توسط این شركت در USPTO ثبت شده بود. دكتر كاویانی از ۴ پتنت دیگر این شركت نام برد كه در حال طی مراحل ثبت در USPTO است.

1398/06/07
13:59:18
5.0 / 5
4163
تگهای خبر: انرژی , بال , تولید , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم