با حل مشكل سیاه شدن دندان؛

مكمل آهن نانویی ایرانی با جذب بالا تولید شد

مكمل آهن نانویی ایرانی با جذب بالا تولید شد بازار پرواز: یك شركت ایرانی موفق به تولید مكمل های نانویی شده كه علاوه بر عدم تغییر رنگ دندان ها، مشكلات گوارشی برای افراد به وجود نمی آورد.



به گزارش بازار پرواز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سیاه شدن دندان و مشكلات گوارشی همچون عوارض مكمل های آهن است.
یك شركت ایرانی مكمل نانویی برپایه لیپوزوم ساخته كه تاثیر منفی روی سیستم گوارش نداشته و دندان را نیز سیاه نمی نماید. لیپوزوم ساختار میكروسكوپی كروی داشته كه غشاء فسفولیپیدی آنرا محاط كرده است. به سبب فضای خالی داخل لیپوزوم امكان حمل دارو و تركیبات مغذی با این ساختار وجود دارد.
ارسلان پاشاپور مدیرعامل این شركت اظهار داشت: برخی كودكان برای تامین نیاز روزانه آهن از مكمل های حاوی آهن استفاده می نمایند كه این مكمل ها مشكلاتی نظیر سیاه شدن دندان دارد. ما سوسپانسیون حاوی نانولیپوزوم های تركیبات آهن دار ساختیم كه به سبب لیپوزومال بودن، دندان سیاه نمی گردد. همین طور این مكمل روی سیستم گوارش تاثیر نمی گذارد و مشكلات گوارشی رایج در مكمل های آهن را ندارد.
وی افزود: یكی از جذابیت های این مكمل، نانوساختار بودن آن است كه سبب افزایش جذب می شود. در واقع ما در این مكمل با دو خاصیت مختلف مواجه هستیم، لیپوزمال بودن كه سبب ممانعت از سیاه شدن دندان و سازگاری با سیستم گوارش می شود و نانومقیاس بودن كه سبب افزایش جذب تركیبات می شود.
پاشاپور اشاره كرد: در این مكمل، علاوه بر آهن از اسیدفولیك و ویتامین B۱۲ نیز استفاده شده است این در شرایطی است كه نمونه های خارجی كه با فناوری لیپوزومال ساخته شده اند، تنها حاوی آهن هستند.
وی با اشاره به دیگر مزیت های این مكمل اظهار داشت: از دیگر مزیت های این فناوری، سوسپانسیون بودن آن است، در صورتیكه نمونه های خارجی به صورت پودر بوده و باید قبل از مصرف توسط مصرف كننده با آب تركیب شده و به سوسپانسیون تبدیل شوند.
به اعتقاد پاشاپور این مكمل قابلیت صادرات دارد كه این شركت بعد از تولید و توزیع در داخل كشور، برای صادرات نیز برنامه ریزی خواهدنمود.
این مكمل گواهی نانومقیاس را دریافت كرده و در حال طی مراحل برای گرفتن پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو است.


منبع:

1398/06/12
14:38:02
5.0 / 5
4372
تگهای خبر: بال , تولید , سازمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم