جنجال بر سر اظهارات سفیر جدید آمریكا در مكزیك درباره فریدا كالو

جنجال بر سر اظهارات سفیر جدید آمریكا در مكزیك درباره فریدا كالو بازار پرواز: سفیر آمریكا در مكزیك با انتقادش از ایدئولوژی فریدا كالو، هنرمند مشهور مكزیكی در فضای مجازی جنجال آفرید.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا به نقل ازپایگاه خبری هیل، كریستوفر لنداو، سفیر جدید آمریكا در مكزیك كه ماه پیش به تصدی این مقام درآمد، روز یكشنبه به زبان اسپانیایی در حساب توئیتری خود نوشت "روح سنت شكن و آزادِ" كالو را تحسین می كند اما "علاقه او به ماركسیسم/لنینیسم/استالینیسم" را درك نمی كند.
وی ادامه داد: "آیا او از فجایعی كه تحت نام این ایدئولوژی انجام گرفته خبر نداشت؟"
این اظهار نظر او، تا ساعاتی پیش حدود ۲ هزار پیام در پاسخ دریافت كرده و ۱۳۰۰ بار بازنشر شد. برخی با نظر او موافق بودند و برخی دیگر، هم او و هم سیاست "مداخله گرایی" ادامه دار آمریكا طی تاریخ را مورد انتقاد قرار دادند.
حزب كمونیست مكزیك در پاسخ به پیام توئیتری او نوشت: "رفیق فریدا" یك ماركسیست-لنینیست و تحسین كننده جوزف استالین، دیكتاتور سابق شوروی بود برای اینكه او "حامی اومانیسم و در جستجوی دموكراسی و آزادی كارگران و مردم مكزیك بود".
كالو، نقاش مشهور مكزیكی بود كه بطور آشكار از ماركسیسم و استالین -كسی كه مسئول كشتار میلیون ها نفر تحت رژیم خود است- حمایت می كرد.
به گزارش رویترز، تعداد دنبال كنندگان حساب توئیتری این سفیر پس از این اظهار نظر، از ۴۰ هزار به حدود ۸۰ هزار نفر افزایش پیدا كرده است.1398/06/13
20:01:23
5.0 / 5
4177
تگهای خبر: بال , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم