رئیس اجرایی هنگ كنگ: اوج گیری خشونت، منازعات اجتماعی را حل نمی كند

رئیس اجرایی هنگ كنگ: اوج گیری خشونت، منازعات اجتماعی را حل نمی كند به گزارش بازار پرواز رئیس اجرایی هنگ كنگ امروز (سه شنبه) گفت تشدید خشونت ها نمی تواند به حل مشكلات اجتماعی این دولت شهر منجر شود. وی همینطور از مداخله قانون گذاران دیگر كشورها در امور هنگ كنگ اظهار تاسف كرده است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از رویترز، كری لام، رئیس اجرایی هنگ كنگ در حالی به اظهار نظر پرداخته كه طی روزهای گذشته، خیابان های این دولت شهر باردیگر شاهد درگیری های گاها خشونت آمیز بوده است.
او می گوید: "دخالت پارلمان های خارجی در امور داخلی 'منطقه اداری ویژه هنگ كنگ'، به هر طریق بیجا است و ما اجازه نخواهیم داد (آمریكا)، ذی نفع مسائل هنگ كنگ شود".
هزاران معترض هنگ كنگی طی تظاهرات چند روز پیش خود در مقابل كنسولگری آمریكا، خواهان كمك جهت بازگردانی دموكراسی به این دولت شهر شده بودند.
این معترضان، از كنگره آمریكا درخواست داشتند تا طی مصوبه ای، واشنگتن را ملزم كند تا خودمختاری و استقلال هنگ كنگ را از سرزمین اصلی چین مورد ارزیابی قرار دهد.
روز دوشنبه، جیمز ماتیس، وزیر دفاع سابق آمریكا گفته بود تظاهرات ضد دولتی در هنگ كنگ، "از امور داخلی چین نیست و آمریكا باید دست كم به حمایت اخلاقی از تظاهركنندگان بپردازد".
مقامات دولت چین، انگشت اتهامات را به سمت عوامل خارجی نشانه رفته و بیان داشته اند این عوامل، از راه ایجاد آشوب در هنگ كنگ، قصد ضربه زدن به پكن را دارند. چین، امور هنگ كنگ را از امور داخلی خود به شمار می آورد و به كشورها اخطار داده تا در این مورد دخالتی نكنند.
كری لام بعد از گذشت چندین هفته از ناآرامی ها، لایحه "استرداد" كه آغازگر اعتراضات بود را لغو نمود اما این اقدام هم نتوانست معترضان را راضی كند؛ آنها با استفاده از محبوبیت این جنبش، نارضایتی های چند ساله خویش را ابراز می كنند.
كری لام در ادامه اظهارات امروز خود اظهار داشت: "تشدید و ادامه خشونت ها نمی تواند مسائلی كه جامعه ما با آن مواجه می باشد را حل كند و تنها به عمیق تر شدن مناقشات، تضادها، از هم گسستگی ها و حتی ایجاد نفرت در جامعه منجر خواهد شد".
تابحال طی چندین تظاهراتی كه در این دولت شهر به وقوع پیوسته و به رویارویی فعالان و پلیس ضد شورش منجر شده، حدود 1300 نفر دستگیر و عده زیادی هم مجروح شده اند.
به قول لام، اقدامات دولت او همچون لغو لایحه مناقشه برانگیز استرداد، "جهت توقف مستقیم تظاهرات و خشونت ها نبوده" و برای ابراز خلوص نیت او جهت "آغاز گفتگو با مردم" انجام گرفته است.1398/06/19
11:38:57
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: جامعه , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم