تصاویر جدید از ماده مرموز ماه منتشر گردید

تصاویر جدید از ماده مرموز ماه منتشر گردید بازار پرواز: كاوشگر چینی یوتو2 كه در نیمه تاریك ماه است، تصاویر جدیدی از ماده ژل مانندی را ثبت كرده است. این ماده در یكی از دهانه های ماه رصد شده و ماهیت آن هنوز معلوم نیست.


به گزارش بازار پرواز به نقل از بی جی آر، در اوایل ماه جاری میلادی، سازمان فضایی چین اعلام نمود كاوشگر Yutu-2 كه به قسمت تاریك ماه ارسال شده، یك ماده عجیب رصد كرده است. این كاوشگر در یكی از دهانه های ماه با ماده ای براق روبه رو شده بود كه ظاهری ژل مانند داشت. هیچ كس بطور دقیق نمی داند این ماده چیست. اما برخی دانشمندان معتقدند این ماده تحت تاثیر برخورد یك شی آسمانی با سطح ماه به وجود آمده است. حالا دانشمندان چینی تصاویر جدیدی از دهانه مذكور و مواد داخل آن منتشر نموده اند. اما ماهیت ماده ژل مانند همچنان مرموز است.
میان تصاویر جدید، عكسهایی از سطح ماه، ردچرخ های كاوشگر روی سطح سیاره و دهانه حاوی ماده عجیب وجود دارد. ثبت تصویر از این ماده از فاصله نزدیك چالش برانگیز بود، برای اینكه مواد اطراف دهانه خطری برای كاوشگر هستند. با این وجود پژوهشگران این پروژه توانستند تصاویر جدیدی از ماده ژل مانند ثبت كنند.
در تصویر كلوز آپ قسمتی از آن با رنگ دیگری مشخص شده است. دوربین این كاوشگر تصاویر از سطح ماه را سیاه و سفید ثبت می كند بدین سبب رنگی كه در تصویر دیده می شود در حقیقت رنگ واقعی ماده است. اسكن های این ماده با یك طیف سنج سرنخ های بیشتری از ماهیت آن فراهم می آورد اما پژوهشگران چینی اطلاعات جدیدی درباره آن منتشر نكرده اند. دانشمندان معتقدند این ماده احیانا برخورد یك شی آسمانی با ماه به اندازه كافی گرما تولید كرده تا از مواد معدنی پراكنده در سطح ماه، ماده ژل مانند را به وجود بیاورد كه بخش هایی از آن باقی مانده است.
این فرصتی ایده آل برای كسب دانش درباره نیروهایی است كه به میلیاردها سال قبل به ماه شكل دادند.


منبع:

1398/06/30
15:09:10
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: آسمان , تولید , دوربین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم