كنفرانس خبری سخنگوی نیروهای مسلح یمن

جزئیات عملیات غافلگیركننده نصرمن الله

جزئیات عملیات غافلگیركننده نصرمن الله بازار پرواز: یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام نمود كه سرنوشت اسرای عربستانی و كشته های عملیات ˮنصر من اللهˮ تنها در جریان مذاكرات آینده مشخص خواهد شد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از المیادین، یحیی سریع، سخنگوی ارتش یمن در مصاحبه ای اظهار داشت كه ارتش یمن تنها برخی از اسامی این اسرا را ارائه می دهد نه اسامی كل آنها.
وی ادامه داد: یمن تمایلی برای افشای جزئیات و سرنوشت این افراد ندارد و افشای سرنوشت و حتی تعداد دقیق كشته ها و مجروحان سعودی عملیات نصر من الله در مذاكرات مشخص خواهد شد.
او همینطور اصرار كرد كه هیچ تصویری از اسرای مذكور منتشر نخواهد شد.
عملیات نصر من الله كه بزرگترین عملیات ارتش یمن مقابل عربستان است از چند ماه گذشته شروع شده و اوج این عملیات طی ۷۲ ساعت قبل بوده است. در جریان این عملیات سه تیپ ارتش عربستان محاصره و هزاران تن كشته و زخمی شدند.
سخنگوی ارتش یمن هم چنین در یك كنفرانس خبری اظهار داشت: عملیات "نصر من الله" در نوع خود یك عملیات منحصر به فرد از لحاظ برنامه ریزی، حجم، تعداد نیرو و مساحت جغرافیایی بود كه از ۲۵ اوت ۲۰۱۹ در محورهای جبهه های نجران شروع شد.
وی افزود: این عملیات بزرگترین عملیات مقابل دشمن از آغاز است كه به لطف و یاری خدا و با حضور شمار زیادی از نیروهای یمنی كه از روحیه عالی و آمادگی بالا برخوردار بودند و با عنصر غافلگیری دشمن صورت گرفت. هم چنین نیروهای همكار ما در داخل صفوف دشمن نقش مهمی را در این پیروزی ایفا كردند و یكی از عوامل موفقت عملیات به حساب می آیند. در این عملیات یگان های مختلفی از نیروهای مسلح در مسیرهای موازی با ماموریت های گوناگون حضور داشتند كه از بارزترین آنها نیروهای موشكی ارتش یمن بودند كه پایگاه های دشمن و تجمعات آنها در محورهای نجران، عسیر و جیزان را هدف گرفتند. بعد از عملیات موشكی، عملیات نصر من الله شروع شد. نیروهای هوایی با رویارویی موفق با جنگنده ها و بالگردهای دشمن، هواپیماهای آنها را ناچار به ترك منطقه عملیات كردند. در این عملیات از سامانه های دفاع هوایی جدید استفاده شد و نیروهای مسلح موفق شدند ظرف ۲۴ ساعت حركت هواپیماهای نیروی هوایی دشمن را فلج كنند.
یحیی سریع اضافه كرد: یگان های مختلف ارتش یمن با هدف گیری های گسترده مقدمات این عملیات را فراهم كردند و به اهداف بزرگی رسیدند. شمار عملیات نیروهای موشكی ارتش در مرحله اول ۹ عملیات بود و با ۱۰ موشك بالستیك فرودگان جیزان هدف قرار گرفتند.
وی افزود: نیروهای هوایی ما ضربات پیایی را مقابل اهداف دشمن صورت دادند كه به برهم خوردن صفوف دشمن و شكست نقشه های آنها انجامید.
این سخنگو افزود: یگان مهندسی نقش مهمی در عملیات مقابل دشمن داشت و ما توانستیم ۱۰ خودرو را منهدم كرده و تجمعات دشمن را هدف قرار داده و خسارت های شدیدی را به آنها وارد نماییم. از مهمترین نتایج این عملیات محاصره دشمن از تمامی محورها و سقوط سه تیپ نظامی دشمن بود. نیروهای ما مساحت جغرافیایی بالغ بر ۳۵۰ كیلومتر مربع را آزاد كردند.
در این كنفرانس خبری یحیی سریع در بین اطلاعاتی كه از عملیات می داد، تصاویر مربوط به آنرا نیز پخش می كرد.
او اضافه كرد: تلفات دشمن در این عملیات بالغ بر ۵۰۰ كشته و زخمی بود. بیشتر از ۲۰۰ تن از نیروهای دشمن نیز حین فرار در حملات هوایی خود ائتلاف عربی كشته شدند. در این عملیات بیشتر از ۲۰۰۰ تن از نیروهای دشمن اسیر شدند كه برخی از آنها كودك هستند. دشمن از كودكان یمنی در جبهه های جیزان، عسیر و نجران استفاده می نماید. بیشتر اسرا بعد از آن كه از تمامی محورها محاصره شدند و در معرض حملات جنگنده های دشمن قرار گرفتند خودرا تسلیم كردند.
سخنگوی ارتش یمن اظهار نمود: جنگنده های دشمن مانع فرار مزدوران و تسلیم شدنشان شدند و آنچه برای مزدوران و فریب خوردگان رخ داد یك كشتار تعدادی از سوی جنگنده های ائتلاف بود.
یحیی سریع اظهار داشت: ادامه حملات گسترده جنگنده های ائتلاف عربی سبب تلفات بیشتر در بین اسرای آنها شد. این نخستین باری نیست كه ائتلاف عربی مرتكب جنایات و كشتارهایی از این دست در حق نیروهای مزدور خود می شود. تعدادی از نیروهای وابسته به ائتلاف عربی خودرا تسلیم نیروهای مسلح یمن كردند كه كمك های اولیه پزشكی برای زخمی های آنها انجام شد و به آنها آب و غذا داده شد.
وی هم چنین از مصادره مقادیر زیادی سلاح و مهمات در انواع مختلف و چندین دستگاه خودروی زرهی دشمن آگاهی داد.
این سخنگو بیان كرد: مرحله اول عملیات با موفقیت ظرف ۷۲ ساعت انجام شد. ما از نقش ملی و مسئولانه نیروهایی كه با ارتش و كمیته های مردمی همكاری كردند، قدردانی می نماییم. در مرحله اول عملیات ائتلاف متجاوز عربستان ۳۰۰ حمله را انجام داد. این عملیات میزان مهارت، قدرت و لیاقت نیروهای ما و سطح آشفتگی دشمن را نشان داد. عملیات ما در قالب پاسخ مشروع به ادامه تجاوز به خاك یمن و كارشكنی عربستان در حل پرونده اسرا بود.
منبع:

1398/07/07
18:49:12
5.0 / 5
4667
تگهای خبر: بال , بالگرد , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم