افزایش شانس زنده ماندن در حوادث؛

ژاپنی ها برای همه گروه های خونی، خون مصنوعی تولید كردند

ژاپنی ها برای همه گروه های خونی، خون مصنوعی تولید كردند به گزارش بازار پرواز محققان ژاپنی می گویند برای نخستین بار موفق به تولید خون مصنوعی شده اند كه می توان آنرا صرف نظر از گروه خونی خاص افراد به هر شخصی منتقل كرد.به گزارش بازار پرواز به نقل از روزنامه آساهی، این دستاورد بزرگ علمی شانس زنده ماندن افراد سانحه دیده در حوادث مختلف را به شدت بالا می برد، چونكه در خیلی از موارد این افراد به علت عدم وجود انتقال دهنده خون با گروه خونی مناسب جان خویش را از دست می دهند.
این خون مصنوعی توسط گروهی از دانشمندان كالج پزشكی دفاع ملی ژاپن تولید شده و با موفقیت بر روی خرگوش ها آزمایش شده است.
با استفاده از این خون دیگر نیازی به شناسایی گروه خونی افراد بیمار و حادثه دیده در شرایط اضطراری هم وجود ندارد و محدودیت ها و چالش های مربوط به ذخیره سازی خون اهداكنندگان هم برطرف می شود.
باید توجه داشت كه پلاكت های خونی عادی در بهترین حالت برای چهار روز قابل نگهداری هستند و گلبول های قرمز را می توان به مدت ۲۰ روز در دمای پایین نگهداری كرد. خون مصنوعی شامل پلاكت ها و گلبول های قرمز خون است كه در بسته های نازكی معروف به لیپوزوم مشتق شده از غشای سلولی نگهداری می شوند و برای متوقف كردن خونریزی و انتقال اكسیژن قابل استفاده هستند.
خون مصنوعی در دمای عادی و برای مدت بیشتر از یك سال قابل ذخیره سازی و استفاده است و در حین آزمایش بر روی ده خرگوش در حال خون ریزی شدید به نجات جان شش خرگوش منجر گردید. استفاده از این خون مصنوعی هیچ گونه عوارض جانبی مانند لخته شدن خون به همراه نداشته است.

1398/07/08
13:56:23
5.0 / 5
4123
تگهای خبر: بال , تولید , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم