دبیر ستاد نانو مطرح كرد:

اختصاص25درصد تولیدات علمی ایران به نانو

اختصاص25درصد تولیدات علمی ایران به نانو به گزارش بازار پرواز دبیر ستاد نانو اظهار داشت: 25 درصد تولیدات علمی ایران در حوزه نانو است و این نشان داده است كه ایران بنیه ای قوی در این عرصه دارد.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، دكتر سعید سركار در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو كه با حضور وزیر نیرو و معاون علمی در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، اظهار داشت: هم اكنون ۳۰ هزار متخصص در مقطع كارشناسی ارشد، در حوزه فناوری نانو در كشور داریم.
وی با اشاره به اینكه وجود متخصصان در حوزه نانو نشان از بنیه علمی خوب در كشور است، اشاره كرد: آغاز حركت در راه نانو از سال ۲۰۰۱ در ایران با انتشار ۱۰ مقاله ISI بوده است كه ما همان زمان رتبه ۵۷ در حوزه نانو را داشتیم.
سركار اضافه كرد: اما حالا تولیدات علمی ایران به مرحله ای رسیده كه از مرز ۱۰ هزار مقاله گذشته است و ۲۵ درصد تولیدات علمی ایران مربوط به حوزه نانو می شود.
دبیر ستاد نانو اظهار داشت: این نشان داده است ایران در حوزه نانو بنیه ای قوی دارد؛ بدون بنیه قوی نمی توانیم در مرزهای دانش به خوبی حركت نماییم اما ما این بنیه قوی را داریم.
وی اشاره كرد: امروز ایران از نظر تولید علم برای سومین سال متوالی رتبه چهارم نانو را تثبیت كرده است.
سركار تاكید كرد: اگر از فناوری نانو استفاده نشود بازارها رقابت پذیری خودرا از دست خواهند داد.
دبیر ستاد نانو اشاره كرد: امروز شاهد می باشیم كه بیشتر از ۲۲۰ شركت تولیدی در حوزه نانو، ۶۱۰ محصول مورد تأیید ستاد نانو را در بازار وارد كرده اند.
وی با تاكید بر اینكه صنعتی سازی توسعه بازار و صادرات همچون موضوعات مورد توجه ما در حوزه نانو است، اظهار داشت: هر ساله شاهد یك رشد ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی از بازار محصولات نانو هستیم.
سركار با اشاره به اینكه بازار سال قبل محصولات نانو برابر ۱۴۰۰ میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: همین طور ۲۶۰۰ میلیارد تومان میزان فروش این محصولات بوده است. دبیر ستاد نانو گفت: هدف گذاری ما این است كه تا سال ۱۴۰۴ یك میلیارد دلار صادرات داشته باشیم و این در صورتی تحقق می یابد كه حمایت ها همواره در این فرآیند وجود داشته باشد.

1398/07/19
19:02:04
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم